Dienas ziņas

Nosaka lojalitātes pienākumu valsts iestāžu darbiniekiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Cēsu novadā applūdis ceļš

Cēsu novadā applūdušā ceļa apkārtnes iedzīvotājiem atliek vien gaidīt šķīdoņa beigas

Līdz ar straujo atkusni un ūdens līmeņa celšanos ūdenstilpēs ceļa seguma kvalitāte uz daudziem grants autoceļiem strauji pasliktinās un daži pat ir zem ūdens. Sarežģīta situācija izveidojusies Cēsu novadā, kur ceļš ar grants segumu ir applūdis. Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka uz šī ceļa posma tādi plūdi nav pieredzēti, un tagad meklē iespējas, kā to apbraukt.  

Pirms dažām dienām šo ceļa posmu bija iespējams šķērsot vēl ar mašīnu, bet, sākot kust sniegam, blakus esošais dīķis applūda, un tagad vienīgā iespēja šķērsot šo ceļa posmu ir teju tikai ar laivu. 

Cēsu novada iedzīvotājs Ēriks neatminas, ka tik traki būtu kādreiz šeit bijis. "Problēma sākās, kad šo Milmēnu dīķi uztaisīja. Tas ir ļoti sen – padomju laikā, kad arī izveidojās šis dīķis vairāk, tāpēc plūdi vairāk ir, jo upīte iztek no Pūricas ezera," skaidroja Ēriks.

Šķērsot ceļu, kas atrodas posmā pie Milmēnu dīķa uz Straupes un Stalbes pagasta robežas, nevar arī kravas mašīnas un traktortehnika. Tuvāko ēku saimniekiem nav citu iespēju, kā pielāgoties.

Applūdušo ceļa posmu un apkārtnes laukus apskatījis vietējais pārvaldnieks, kurš tikai noplāta rokas – daba ir daba, šajās dienās applūst daudzās vietās. 

"Šis ir valsts ceļš, "Latvijas Valsts ceļi" par viņiem rūpējas. Savlaicīgi brīdinājuši, mums galvenais pienākums tikt ar saviem pašvaldību ceļiem kārtībā. Lai "Valsts ceļi" paši ar viņiem tiek kārtībā," sacīja Stalbes pagasta Komunālās saimniecības vadītājs Ilvars Balodis.

Ik pa brīdim varēja novērot, ka noskalojas grants no ceļa malām. Ūdenim skalojoties, veidojas arvien lielākas bedres arī ceļa vidū. "Latvijas  Valsts ceļi" norāda – ja tuvākajās dienās nebūs nokrišņu, iedzīvotāji, iespējams, atkal pa šo ceļa posmu varēs braukt, bet ja ne – jāgaida. 

"Ja turpināsies mitri laikapstākļi, ja būs nokrišņi – sniegs vai lietus –, tad, iespējams, ka šķīdonis tiešām vairāk izplatīsies visos valsts reģionos. Pašlaik Latgalē ir vismazāk šašķīdušu posmu, taču, ja laiks pieturēsies sauss un saulains, tad šie ceļi pamazām sāks apžūt un tad varēs veikt uzturēšanas darbus, tie kļūs komfortablāki lietotājiem," skaidroja VSIA "Latvijas Valsts ceļi" pārstāve Anna Kononova. 

Patlaban 64 valsts ceļu posmos ir šķīdonis, visvairāk – Kurzemē un Zemgalē. Lai šos ceļus nesabojātu neatgriezeniski, jāievēro transportlīdzekļu masas ierobežojumi. Bet līdz tam atliek vien gaidīt, kad ceļš nožūs.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti