Par septiņgadīgās Justīnes slepkavību rosina apsūdzēt tēvu un pamāti

Valsts policija (VP) pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā saistībā ar septiņgadīgās Justīnes Reinikovas slepkavību. 17. novembrī kriminālprocesa materiāli nodoti Austrumlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām – meitenes tēvu un pamāti. Abiem vecākiem, kuri joprojām atrodas apcietinājumā, tiek inkriminēta slepkavība pastiprinošos apstākļos, informēja VP.

Justīnes tēvam un pamātei tiek inkriminēta slepkavība pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi personu grupa un ja noslepkavota persona, vainīgajam apzinoties, ka tā ir bezpalīdzības stāvoklī, kā arī cietsirdīga vai vardarbīga apiešanās ar mazgadīgo, ja ar to mazgadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas.

Policija informēja, ka kriminālprocesā veikusi mērķtiecīgu un rūpīgu darbu, šķetinot ļoti sarežģītu meitenes pazušanas lietu.

Izmeklēšanas laikā kopumā veikti vairāki desmiti dažādu procesuālo darbību, tostarp 11 ekspertīzes, 41 pratināšana, vairākas kratīšanas un izņemšanas, kā arī veiktas vairākas aptaujāšanas.  

Iegūstot pietiekamu pierādījumu kopumu un veicot visas nepieciešamās kriminālprocesa izmeklēšanas darbības, pagājušajā piektdienā, 17. novembrī, pieņemts lēmums par kriminālprocesa nodošanu Austrumlatgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret divām personām – meitenes tēvu un pamāti. 

Kriminālprocess ir kvalificēts pēc Krimināllikuma 117. panta otrā un desmitā punkta, proti, par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi personu grupa, un ja noslepkavota persona, vainīgajam apzinoties, ka tā ir bezpalīdzības stāvoklī. Tāpat kriminālprocess kvalificēts pēc Krimināllikuma 174. panta otrās daļas – par cietsirdīgu vai vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja ar to mazgadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas. 

Šobrīd abas personas aizvien atrodas apcietinājumā, kas viņām tika piemērots kā drošības līdzeklis, informēja VP.

KONTEKSTS:

Septiņgadīgās Justīnes Reinikovas tēvs un pamāte policiju informēja, ka meitene 5. maijā ap plkst. 19 esot izgājusi no savas dzīvesvietas Rēzeknes novadā, Nautrēnu pagasta Rogovkā, un nebija atgriezusies. Meitenes meklēšana nevainagojās panākumiem, bet 20. jūnijā policija paziņoja, ka Justīne atrasta mirusi ar acīmredzamiem miesas bojājumiem.

Meitenes mirstīgās atliekas atrastas apraktas pamestas mājas pagrabā Dubuļu ciemā. Aizdomās par slepkavību aizturēja Justīnes tēvu un pamāti, viņiem kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Vēlāk viņi daļēji atzinuši vainu meitenes slepkavībā, neatzīstot tīšu slepkavību. Notikuma pēdas slēptas ļoti rūpīgi, un ir grūti noteikt meitenes nāves cēloni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti