Panorāma

Pedagogu trūkumu rada arī pāreja uz mācībām latviešu valodā

Panorāma

Panorāma

Daudzi nezina premjera amata kandidāti

Ielu aptauja: Daudzi nezina, kas ir premjera amata kandidāte Evika Siliņa

Ko par potenciālo premjeri domā un saka iedzīvotāji? Biežākā atbilde ir – "Es tādu Eviku Siliņu nezinu". Līdz ar to sabiedrības lielai daļai nav arī īsti vērtējuma par viņu un viedokļa, vai viņi vēlētos tādu Ministru prezidentu.

Latgales pusē praktiski neviens aptaujātais nevarēja pateikt, kas ir Evika Siliņa.

Daugavpiliete Gunita: "Diemžēl nezinu neko, pilnīgi neko, es nesekoju arī līdzi politiskiem notikumiem."

Daugavpiliete: "Neko tiešām. Droši vien partijas vienojušās, un tas ir viņu kopsaucējs." 

Rēzekniete Klaudija: "Es vienkārši viņu nezinu. Bet tā kā viņa tur [politikā] jau vairākus gadus, varbūt viņa kaut ko saprot, tā teiksim."

Rēzekniete Sandra: "Nē, man jau viņas ķermeņa valoda nepatīk! Nu tā neko neizsaka. Man liekas, nav mobila, elastīga. Es tā domāju." 

Arī Kurzemē iedzīvotājiem nav daudz informācijas par Eviku Siliņu, bet šajā reģionā daļa iedzīvotāju pauda neticību politikai kā tādai.

Kurzemniece Daina: "Nu politiķi jau visādi izsakās, bet cik es viņiem tiem vecajiem bukiem varu ticēt? Varbūt šī jaunā sieviete pēkšņi kaut ko parāda, visu laiku bijusi Kariņa ēnā? Varbūt arī ne."

Kurzemniece Jeļena: "Nevienam es neticu, arī viņai neticu. Viņi visi vienkārši grābj naudu. Un krāj sev stāžu pensijai, bet par vienkāršajiem iedzīvotājiem vispār nedomā."

Būtiski neatšķiras viedoklis arī Zemgales pusē – par Eviku Siliņu maz zina arī šeit. 

Ķekavieties Egīls: "Es nezinu par viņu neko, neko viņa [nav] darījusi, man nav, par ko viņu vērtēt."

Ķekavietis Jānis: "Zinu gan, viņa ir labklājības ministre un premjera [amata] kandidāte. Nezinu, ko teikt, viņai kaut kāda pieredze ir kā bijušajai parlamentārajai sekretārei, bet, skatoties, kādu viņa sola to pensiju pielikumu šogad, es viņu nevērtēju augstu."

Rīdziniece Marija: "Es viņu esmu pa televizoru redzējusi. (..) Nu, iespaids ir tas, ka viņai gaiši mati."

KONTEKSTS:

Līdzšinējā premjera Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") otrā valdība krita pēc neveiksmīgiem mēģinājumiem paplašināt koalīciju, iekļaujot tajā arī Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS) un "Progresīvos", un nepanākot pašreizējo koalīcijas partneru – Nacionālās apvienības un "Apvienotā saraksta" – piekrišanu ministru rokādēm un memorandam par vairākiem līdz gada beigām izdarāmiem darbiem.

Pēc Kariņa lēmuma atkāpties un vairs nepretendēt uz valdības vadītāja amatu "Jaunā Vienotība" premjera amatam virza labklājības ministri Eviku Siliņu.

Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs iepriekš norādījis, ka nākamās valdības ilgtermiņa uzdevums ir virzīties uz ambiciozu mērķi 2030. gadā Latvijā sasniegt Eiropas Savienības valstu vidējo labklājības līmeni.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti