Dienas ziņas

Iestiklot savu lodžiju kļuvis vienkāršāk

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Vairākas augstskolas nav vienotajā uzņemšanas sistēmā

Kultūras akadēmija un Stradiņa universitāte nav vienotajā uzņemšanas sistēmā. Kā tur piesakās studijām?

Vienotajā uzņemšanas sistēmā līdz šim saņemti vairāk nekā 8500 topošo studentu pieteikumu, bet ne visas augstskolas piedalās vienotajā uzņemšanas sistēmā. Savu uzņemšanu rīko, piemēram, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU) un arī Latvijas Kultūras akadēmija (LKA), kas piedāvā vairākas unikālas studiju programmas. Kā ar uzņemšanu šogad veicas augstākās izglītības iestādēm, kas nepiedalās vienotajā sistēmā? 

Interese par studijām LKA šogad ir ļoti liela.

Kintija: Es iešu uz kultūras socioloģiju un menedžmentu. Es pieteikšos vēl uz Kultūras koledžu. Tie ir divi varianti.

Latvijas Televīzija: Ir cerība tikt budžetā?

Kintija: Varbūt. Bet tā nav problēma.

Ieva: Uz Radošajām industrijām. Tas ir Kultūras akadēmijas apvienojums ar Rīgas Tehnisko universitāti. Tur māca arī uzņēmējdarbību, palīdz pašam savu uzņēmumu uztaisīt un tā.

Ieva atbraukusi no Ventspils. Tā kā viņas izvēlēto studiju programmu Kultūras akadēmija īsteno kopā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), viņa sākotnēji meklējusi šo programmu vienotajā uzņemšanas sistēmā. "Mēģināju no sākuma meklēt RTU sistēmā. Tad neatradu, un mēs nonācām šeit. Te mums visu kārtīgi paskaidroja, un ir labi," skaidroja topošā studente.

"Mēs uzņemam studentus savā sistēmā, un mums veicas ļoti labi. Pieteikumu skaits ir lielāks nekā pagājušajā gadā. Tas mūs priecē," sacīja LKA prorektores akadēmiskajā darbā amata pienākumu izpildītāja Agnese Hermane.

Radošās industrijas sadarbībā ar RTU ir populārākā izvēle, kur par vienu budžeta vietu šogad cīnās 15 kandidāti.

Kultūras socioloģija un menedžments ir otrā populārākā izvēle, trešā – aktieri, kur šogad notiek uzņemšana. Lielākoties ar atsevišķu uzņemšanas organizēšanu problēmu nav.

"Galvenā problēma, kas šogad visiem studētgribētājiem sagādā raizes, ir neizpratne par centralizēto eksāmenu rezultātu iegūšanu, kā viņi var lejuplādēt šos dokumentus, kas faktiski ir viņu un skolas komunikācijas problēma. Lielākā daļa studentu spēj patstāvīgi pieteikties sistēmā. Bet tie, kas nejūtas droši, ierodas šeit klātienē, un kolēģi palīdz," skaidroja Hermane.

Arī RSU nav vienotajā uzņemšanas sistēmā. Jau izsenis tā uzņemšanu organizē atsevišķi – pati savu. Turklāt vairākus gadus studentu reģistrē un apstrādā tikai elektroniskā veidā.

Šāda kārtība saglabāta kopš kovida pandēmijas sākuma. Arī RSU populāras ir tās nišas programmas – "Medicīna", "Fizioterapija".

Arī par "Mārketinga" un "Psiholoģijas" programmām interese ir liela. Tā kā klātienē uzņemšanu šeit neorganizē, studētgribētājiem mēdz būt jautājumi, un uz tiem atbildot.

"Mums ir pietiekami liels darbinieku skaits tam atveltīts, tā ka mēs atbildam uz katru jautājumu. Ja nu ir tā, ka ir grūti aizpildīt kādu pieteikumu, mēs soli pa solim to kopā ar reflektantu izdarām, jo patiesībā to, ko viņš gribētu izdarīt šeit, uz vietas, viņš arī izdarīs mājās, attālināti. Viss notiek elektroniski," atzīmēja RSU Studentu servisa vecākais projektu vadītājs Jēkabs Kavtaskins.

Pieteikumus studijām arī RSU un LKA pieņems vēl līdz pirmdienai. Kultūras akadēmijā, tiesa, tikai uz teorētiskajām studiju programmām, jo pieteikšanās uz radošajām programmām noslēdzas šodien.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti