Izbeigts kriminālprocess lietā par LGBT kopienas pārstāvja piekaušanu; Stukāns lūdz skaidrojumus

Reaģējot uz Valsts policijas (VP) izbeigto kriminālprocesu par LGBTQ+ kopienas pārstāvja piekaušanu Daugavpilī, ģenerālprokurors Juris Stukāns lūdzis prokuroriem viedokli par lēmuma likumību.

Cietušajam Līvajam Amareinam 4. maijā Daugavpilī uzbruka iereibis cilvēks pēc tam, kad uzzināja, ka cietušais ir attiecībās ar citu vīrieti.

Cietušais saņēma vairāk nekā 20 sitienus pa galvu, pēc sišanas uzbrucējs notikuma vietu pameta.

Pēc uzbrukuma VP noskaidroja uzbrucēja identitāti, uzsāka kriminālprocesu par huligānismu un atzina 1997. gadā dzimušo vīrieti par aizdomās turēto. 

Ceturtdien, 20. jūlijā, policija kriminālprocesu izbeigusi, skaidrojot, ka uzbrucējs nav rīkojies huligānisku motīvu vadīts vai mērķtiecīgi centies traucēt sabiedrisko mieru, bet miesas bojājumi nodarīti personiskās attieksmes dēļ. Tādējādi uzbrucējs neesot saucams pie atbildības atbilstoši Krimināllikuma pantam par huligānismu. 

"Aizdomās turētais cietušajiem nodarījis miesas bojājumus nevis huligānisku motīvu vadīts vai ar mērķi traucēt sabiedrisko kārtību un mieru, bet gan personiskās attieksmes dēļ, un šīs darbības nebija vērstas uz rupju sabiedriskās kārtības un miera traucēšanu vai rupja un aizskaroša konflikta izraisīšanu bez iegansta vai izmantojot maznozīmīgu ieganstu," teikts VP paziņojumā.

To, ka kriminālprocess izbeidzams, rakstiski norādījis arī uzraugošais prokurors, paužot, ka persona saucama pie administratīvās atbildības par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu, par ko var sodīt ar naudas sodu līdz 400 eiro.

Piektdien, 21. jūlijā, Stukāns lūdzis prokuroram iepazīties ar lietas materiāliem un lēmumu par kriminālprocesa izbeigšanu un sniegt savu viedokli par tā likumību un pamatotību. Pēc iesniegtā viedokļa ģenerālprokurors lems par tālāko rīcību.

Cietušais solījis lēmumu pārsūdzēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti