Dienas ziņas

Sašutums par Nīcas un Priekules vidusskolu reorganizāciju

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Traucēta piekļuve centralizēto eksāmenu rezultātiem

Traucēta piekļuve centralizēto eksāmenu rezultātiem

Tehnisku problēmu dēļ traucēta piekļuve centralizēto eksāmenu rezultātiem, informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM). Otrdien 9. klašu skolēniem būtu jāuzzina savi centralizēto eksāmenu rezultāti. 

IZM konstatējusi problēmas datu sinhronizācijā starp platformām, kam būtu jānodrošina iespēja piekļūt centralizēto eksāmenu rezultātiem. 

Ministrijā norādīja –, lai rastu pēc iespējas ātrāku risinājumu, ir iesaistīti četri tehniskie dienesti un pakalpojumu sniedzēji, lai nodrošinātu datu pārnesi no pārbaudījumu informācijas sistēmas Valsts informācijas sistēmā, kas ir e-pakalpojuma datu avots.

Daudzi vecāki portāla "latvija.lv" sadaļā, mēģinot apskatīties sava bērna eksāmenu rezultātus, saņēma paziņojumu, ka šāda lapa neeksistē. Arī skolas sūdzējušās, ka tām nav piekļuve visiem solītajiem datiem.

IZM informēs, kad traucējumi būs novērsti. 

Izglītības iestādēm jau šobrīd ir pieejama daļa skolēnu sertifikātu par nokārtotiem centralizētajiem eksāmeniem, un pakāpeniski tiks nodrošināta atlikusī datu un informācijas pārnese starp institūcijām. 

IZM informāciju tehnoloģiju departamenta risinājumu attīstības vadītājs Ilmārs Rikmanis norādīja: "Ja vecāki ir neapmierināti ar to, ka neredz rezultātus "latvija.lv", tad tas ir sekundārs avots, no kura saņemt informāciju, jo sertifikāti par pamatizglītības nokārtošanu nāk kopā ar apliecību par pamatizglītību. Respektīvi, tā informācija nāk no skolas. Tā informācija sinhronizēsies no skolām un gala beigās būs arī "latvija.lv". (..) Skolām līdz šim ir zināms tikai matemātikas eksāmens. Pārējie eksāmeni tiek modificēti, un tiklīdz tas process būs beidzies, skolas pakāpeniski šos sertifikātus saņems. Šodienas laikā skolām solīts, ka šodien būs. Tās būs darba dienas vēlas beigas. Līdz ar to rītdien skolām šie rezultāti būs."

KONTEKSTS:

No 2022./2023. mācību gada notiek pakāpeniska pāreja uz augstākā līmeņa valsts pārbaudes darbu īstenošanu tiešsaistē. Šajā mācību gadā vidusskolēniem bija paredzēti trīs eksāmeni tiešsaistē – programmēšanā (17. maijā), ģeogrāfijā (22. un 23. maijā) un kultūrā un mākslā (14. jūnijā).

Pērn novembrī augstākā līmeņa eksāmena izmēģinājums angļu valodā bija pirmais solis, lai virzītos uz šo noteikumu praktisko realizāciju. Tiesa, daudzās skolās skolēni netika pie pirmā tiešsaistes eksāmena izmēģināšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti