Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums

Šodienas jautājums

(Zīmju valodā). Šodienas jautājums: cik gatava turpināt darbu ir esošā koalīcija?

Šodienas jautājums: cik gatava turpināt darbu ir esošā koalīcija?

Smiltēns: Viens koalīcijas līgums parakstīts ar tinti, otrs - ar asinīm

Viens līgums – starp esošās koalīcijas partneriem  – ir parakstīts ar tinti un, iespējams, Valsts prezidenta vēlēšanu sakarā ar asinīm ir parakstīts cits līgums, raidījumā "Šodienas jautājums" pašreizējos politiskos procesus, mēģinot paplašināt koalīciju, vērtēja Saeimas priekšsēdētājs Edvards Smiltēns ("Apvienotais saraksts"). 

"Jārunā tieša valoda – ir tinte un asinis. Ir līgums parakstīts ar tinti – starp "Jauno Vienotību", "Apvienoto sarakstu" un Nacionālo apvienību [..] un, iespējams, ir līgums parakstīts ar asinīm prezidenta vēlēšanās, un šobrīd notiek mēģinājums sajaukt tinti ar asinīm kopā. Bet tas tā nestrādā," sacīja Smiltēns.

Viņš uzsvēra, ka valdībai ir dots svaigs mandāts turpināt strādāt, noraidot Kariņa demisiju.

"Jebkuras alternatīvas ir skaidri jānodala un jāpasaka – piedodiet, šis asins līgums nav spēkā," vēršoties pie "Jaunās Vienotības", sacīja politiķis.

Taču Smiltēns skaidri neatbildēja, vai "Apvienotais saraksts" kategoriski izslēdz iespēju strādāt kopā ar Zaļo un Zemnieku savienību (ZZS): "Mēs līdz Saeimas termiņa beigām esam gatavi strādāt šajā 54 balsu koalīcijā un atbalstīt premjeru Kariņu."

Tāpat viņš akcentēja, ka

ministrijas un iestādes jau gandrīz mēnesi faktiski dzīvo uz koferiem, 

tādēļ nevaram atļauties bremzēt procesus valstī "mistisku gaidu dēļ".

Uz jautājumu, vai premjers Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") melojis, intervijā žurnālam "IR" sakot, ka "Apvienotais saraksts" ir runājis ar opozīcijas partijām par citu koalīciju un ka Andris Šķēle esot pat zvanījis vienam no "Jaunās Vienotības" deputātiem saistībā ar balsojumu par Uldi Pīlēnu, Smiltēns uzsvēra: "Es nepieļaušu attiecībā uz manu partiju apvienību "Apvienotais saraksts" politisko tirgu, tirgojot, pērkot vai pārdodot prezidenta krēslu pret vietu valdībā vai ko citu. To es kā Saeimas priekšsēdētājs esmu nodrošinājis attiecībā uz "Apvienoto sarakstu".

Mēs neesam tirgojušies."

Smiltēns atsauca atmiņā prezidenta vēlēšanu priekšvakaru, kad, ar Pīlēnu sēžot Saeimas spīkera kabinetā, nolēmuši, ka 31. maijā "ejam uz zaudējumu, jo mēs nepiekritām piedāvājumiem, kas nāca no opozīcijas partijām".

Savukārt uz norādi, ka sarunas, iespējams, notikušas, Smiltēnam nezinot, Saeimas priekšsēdētājs uzsvēra, ka prezidents ievēlēts ar 52 balsīm no "Jaunās Vienotības", Zaļo un Zemnieku savienības un "Progresīvajiem".

Lūgts vēlreiz atbildēt, vai Kariņš melojis par "Apvienotā saraksta" sarunām ar opozīciju, Smiltēns akcentēja, ka viņam atšķirībā no citiem politiķiem nav sirsnīgu bilžu ar Andri Šķēli.

"Nekad neesmu ar viņu  [Šķēli] ticies, nedz arī ar Aivaru Lembergu vai citiem.

Es stingri nodalu šīs lietas un turu tīru savu perimetru, ar ko es tiekos un par ko runāju.

Tātad – pierādījumus galdā!" sacīja Smiltēns.

"Es stingri turēju savus kolēģus grožos un skaidri pateicu arī frakcijā – mēs netirgosimies un stingri ievērosim šos principus," vēlreiz uzsvēra Smiltēns.

KONTEKSTS: 

Trešdien, 21. jūnijā, notika jau trešās Ministru prezidentu prezidenta Krišjāņa Kariņa ("Jaunā Vienotība") rosinātās tematiskās partiju sarunas, kurās piedalās "Jaunās Vienotības", ZZS un "Progresīvo" pārstāvji.

Uz sarunām aicinātas arī "Apvienotais saraksts" (AS) un Nacionālā apvienība (NA), bet abi šie spēki tikšanās boikotē, jo ir pret koalīcijas paplašināšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti