Daugavpilī plāno nojaukt par graustu kļuvušo bijušo šūšanas fabriku pretī dzelzceļa stacijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Daugavpilī ir aptuveni simt nami – grausti, no kuriem daudzi atrodas pilsētas vēsturiskajā centrā. Vienu no tādiem objektiem, kas atrodas Stacijas ielā, iepretim 1. tramvaja galapunktam un dzelzceļa stacijai, pašvaldība nolēmusi demontēt. Ēka vairākus gadus ir pamesta, un tās tehniskais stāvoklis pasliktinās. Turklāt graustos ieklīst bezpajumtnieki un pusaudži, kas lieto aizliegtas vielas un kurina ugunskurus.

Daugavpilī plāno nojaukt par graustu kļuvušo bijušo šūšanas fabriku pretī dzelzceļa stacijai
00:00 / 04:19
Lejuplādēt

Daugavpilī nekustamais īpašums Stacijas ielā 95 ir bijusī šūšanas fabrika, kurā ietilpst ražošanas ēka, darbnīca, caurlaides punkts, divas noliktavas un divi šķūņi. Tā ir gandrīz kvartālu liela izbūve, kas degradē jau daudzus gadus, norādīja Daugavpils Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītāja Santa Pupiņa.

"Vairāk nekā 10 gadus, pat vairāk, mēs cīnāmies ar tās īpašniekiem, lai īpašnieki sakārtotu par saviem līdzekļiem vai vismaz nedaudz uzlabotu, vai nodrošinātu drošību šai ēkai. Tur notiek vairāki ugunsgrēki, bezpajumtnieki tur apmetas. Šis objekts ir bīstams gan garāmgājējiem, gan sabiedrībai kopumā un degradē pilsētas vidi," norādīja Pupiņa.

Šī ēka ir ne vien pašvaldības policijas redzeslokā, bet pēdējo divos gados gandrīz divus desmitus reižu uz to nācies doties arī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD).

Vistiešāk un smagāk sarežģīto situāciju ar ēku pārdzīvo blakus dzīvojošie. To vidū Jurijs un Ina, kuru īpašums ir pavisam blakus šim graustam.

"Pagājušonedēļ divas reizes dega, visdrīzāk tur bērni blēņojas, un šajā pirmdienā jau atkal dega. Mums te garlaikoties nenākas," pastāstīja Jurijs.

"Arī pilsētas svētkos te dega trīs dienas pēc kārtas, mēs paši saucām ugunsdzēsējus, to darām regulāri. Tur jaunieši izklaidējas, pa palodzēm iereibuši staigā, bail, ka nenokrīt," pastāstīja Ina.

To, ka par šo graustu ir daudz sūdzību, apliecināja Pupiņa.

Būvvaldes ziņojums kļuva par pamatu, lai Daugavpils dome pieņemtu izšķirošo lēmumu par šīs ēkas nojaukšanu.

"Domes lēmums ir par piespiedu nojaukšanas darbiem,

un izpilde ir ar grifu "Izpildīt nekavējoties". Tas būs par pašvaldības budžeta līdzekļiem, mēs veiksim iepirkumu, un tad tiks skaidri zināms, kāds būs gala cipars," pastāstīja Pilsētas saimniecības un attīstības komitejas priekšsēdētājs, no Latgales partijas un "Latvijas attīstībai" ievēlētais deputāts Igors Aleksejevs.

Saskaņā ar projektētāju izvērtējumu provizoriskā summa varētu pārsniegt 340 tūkstošus eiro. Tomēr Santa Pupiņa uzskata, ka reāli demontāžas darbu izmaksām vajadzētu būt krietni mazākām.

Deputātiem gan radās jautājumi, vai nebūtu vienkāršāk sākumā piedzīt līdzekļus no īpašniekiem un tad šo graustu nojaukt vai uzlikt īpašumam kādu aizlieguma atzīmi un tad pārdot to izsolē.

"Neviens šo 15 gadu laikā nav interesējies par šīs ēkas kaut kādām attīstības iespējām," uzsvēra Pupiņa.

Viņas vērtējumā demontēt graustu šajā gadījumā ir labākais risinājums. "Šis objekts tāda veidā, kādā tas ir tagad, nevienam nav interesants. Un tas process atkal ievilktos, būtu caur tiesu un vismaz uz pāris gadiem," norādīja Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta vadītāja.

Ja pašvaldība nojauks šo objektu par saviem līdzekļiem, tas Daugavpilī notiks pirmo reizi.

"Tas ir diezgan bezcerīgs gadījums, ka īpašnieki varētu saņemties. Nekustamajam īpašumam ir četri īpašnieki, no kuriem divi ir miruši, viens dzīvo Izraēlā, ar to nav izdevies sazināties, un ceturtais – Latvijā dzīvojošā sieviete, kurai jau pēc Zemesgrāmatas ir redzams, ka varētu būt parādi attiecībā pret valsti vai pašvaldībām," atklāja Pupiņa.

Nepieciešamību demontēt nekustamo īpašumu Stacijas ielā 95 ietekmē Daugavpils ceļu pārvada plānotā nākamā izbūves kārta, jo tas atradīsies kaimiņos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti