Rīgā kavējas Latgales ielas adrešu plākšņu izgatavošana; pārējās ielās nomainīti 73% nosaukumu

Otrdien, 21. maijā, ir pēdējā diena, līdz kurai Rīgā ir jānomaina adrešu plāksnītes ēkām, kuras ietekmēja pašvaldības lēmumi mainīt ielu nosaukumus, lai atbrīvotos no padomju mantojuma. Tā pirms trim mēnešiem bija nolēmusi Rīgas dome.

Latvijas Radio novēroja, ka Vilhelma Purvīša ielā blakus Zinātņu akadēmijai kādai vecai dzīvojamai koka ēkai joprojām ir pieskrūvēts vecais ielas nosaukums – Turgeņeva iela. Šajā ielā adrese nav nomainīta arī daudzām citām ēkām. Līdzīga situācija ir blakus ielās, kuru nosaukumus dome nolēmusi mainīt jau pirms trim mēnešiem.

Vilhelma Purvīša ielā pie krustojuma ar Timoteja ielu daudzstāvu ēkas 1. stāvā ir ierīkota zobārstniecības klīnika. Pie tās durvīm adreses numurzīme nav nomainīta. Vai to taisās darīt, Latvijas Radio atbildi nesaņēma, taču klīnikas darbiniece padalījās ar ēkas namu pārvaldnieka telefona numuru.

Organizācijas "Īpašnieku biedrība Timotejs" vadītājs Māris Mellēns atzina, ka adrešu numurzīmju piestiprināšana aizkavējusies, jo ēkas apsaimniekotājam bijušas neskaidrības par blakus māju, kas ir pašvaldības īpašumā.

Ēkā iepriekš atradās Valsts policijas iecirknis, bet tagad tā ir tukša. Noprotams, ka tagad abas puses ir vienojušās.

Organizācijas "Īpašnieku biedrība Timotejs" vadītājs Māris Mellēns
00:00 / 00:19
Lejuplādēt

"Zīmes ir izgatavotas. Tās ir sagatavotas uzstādīšanai. Apsaimniekotājs tās tuvākajās dienās noliks savās vietās tā, kā tam ir jābūt pēc jaunajiem noteikumiem," norādīja Mellēns. "Mūsu mājā atrodas daudzi komersanti, ap desmit. Neviens no viņiem nav vērsies pie manis ar jautājumu, neizpratni vai kā citādi, bet krieviski rakstošie joprojām man raksta mājas "WhatsApp" grupā, ka Gogoļa ielā kaut kas nav labi. Es rakstu, ka Gogoļa iela sen ir pārcēlusies uz citurieni. Tā, lai viņi raksta, kas ar Benjamiņas ielu notiek."

Tikmēr adreses numurzīme ir nomainīta mantu maiņas vietā "Brīvbodē", kas atrodas Vilhelma Purvīša ielā pretim bijušajam rūpniecības preču tirgum. Kultūras kvartāla "Lastādija" projektu vadītāja Jekaterina Ratobiļska sacīja, ka to izdarījuši jau vismaz pirms mēneša. Turklāt jaunas numurzīmes piestiprinājuši vēl pie trim mājām, kas atrodas blakus.

"Ir dažas mājas, kur dzīvo. Ir mājas, kur ir darbnīcas. Forši, ka ir pārmaiņas," viedokli pauda Ratobiļska. Viņa norādīja, ka nekādus noliedzošus komentārus par šo Rīgas domes lēmumu nav dzirdējusi.

Kultūras kvartāla "Lastādija" projektu vadītāja Jekaterina Ratobiļska
00:00 / 00:24
Lejuplādēt

Februārī Rīgas dome nolēma, ka adrešu numurzīmes vajag nomainīt trīs mēnešu laikā, tātad līdz 21. maijam.

Domē atzina, ka Latgales ielas numurzīmju izgatavošana ir ieilgusi, vienlaikus norādot, ka ielas iedzīvotāji tās varēs sākt saņemt, sākot no jūnija.

Savukārt pārējās ielās, kuru nosaukumi ir mainīti, jaunās adrešu plāksnes izsniegtas 73% adrešu.

To, vai namu īpašnieki tās uzstādījuši, pašvaldība sāks kontrolēt vasaras otrā pusē, pastāstīja Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Inese Andersone ("Jaunā Vienotība"):

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Inese Andersone ("Jaunā Vienotība")
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

"Iesākumā mēs, protams, aicinām visus ar komunikāciju un tiešajiem uzaicinājumiem caur namu apsaimniekotājiem, īpašniekiem. Dodamies uz adresēm, lai aicinātu cilvēkus un namu īpašniekus izņemt jaunās zīmes. Mēs šobrīd runājam vairāk par tādiem aicinājumiem izvietot un brīdinājumiem, bet par sodu piemērošanu mēs šobrīd nerunājam."

Jaunās numurzīmes var saņemt Daugavpils ielā 31. Namu īpašniekiem vai apsaimniekotājiem tās jāuzstāda nedēļas laikā.

KONTEKSTS:

Turpinot okupācijas seku novēršanu Rīgā, Rīgas dome 2024. gada 21. februārī pieņēma lēmumu par Maskavas, Lomonosova, Puškina, Gogoļa, Ļermontova un Turgeņeva, Tipogrāfijas ielu nosaukumu maiņu.

Maskavas iela pārdēvēta par Latgales ielu; nelielais Maskavas ielas sākumposms no 13. janvāra ielas līdz Salu tiltam (Lāčplēša ielai) – par Lastādijas ielu; Latgales iela – par Jāņa Klīdzēja ielu; Puškina iela – par Kārļa Mīlenbaha ielu; Turgeņeva iela – par Vilhelma Purvīša ielu; Ļermontova iela – par Viļa Plūdoņa ielu; Gogoļa iela – par Emīlijas Benjamiņas ielu; Lomonosova iela – par Valērijas Seiles ielu; Tipogrāfijas iela –  par Augusta Spariņa ielu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti