Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: Aģitācijas pārkāpumi un dziļviltojumi - kāda situācija pirms EP vēlēšanām?

Šodienas jautājums

Zīmju valodā. Šodienas jautājums. Kāds ir Valsts prezidenta vērtējums par šobrīd aktuālajiem jautājumiem?

Šodienas jautājums. Kāds ir Valsts prezidenta vērtējums par šobrīd aktuālajiem jautājumiem?

Prezidents par premjeres emocionālo runu pedagogu piketā: Tā komunicēt nevajadzēja

Lai arī Ministru prezidente Evika Siliņa ("Jaunā Vienotība") ir atvainojusies par savu emocionālo komunikāciju Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) šīs dienas piketa laikā pie valdības nama, tomēr tā komunicēt nevajadzēja, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījumā "Šodienas jautājums" sacīja Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Premjere uzrunā piketā sacīja: "Mīļie skolotāji, vai jūs zināt, par ko jūs šeit esat atnākuši strīdēties? Par ko? Jums algas nepalielināja valdība? Kam nepalielināja, paceliet roku! Neredzu rokas! Valdība ir pildījusi visu to, ko mēs esam apsolījuši. Lūdzu! Nepakļaujamies ultimātiem," emocionāli sacīja Siliņa.

"Un es lūdzu uzticēties valdībai, jo, ja jūs neuzticaties mums, mēs nevaram uzticēties arī jums."

Rinkēvičs LTV raidījumā norādīja, ka tā [pārāk emocionāli runāt no skatuves protesta laikā] darīt īsti neesot vajadzējis – tā neesot pareizi, jo cilvēkiem ir tiesības protestēt un iestāties par savām tiesībām. Dažkārt var šķist, ka arodbiedrības uzvedas pārāk skaļi, taču tas ir to dabā, vērtēja prezidents.

Ministru prezidentei un visai valdībai, pēc Rinkēviča teiktā, ir daudz darba un cilvēciski Siliņas emocionālo reakciju LIZDA piketā var saprast. Tomēr amatpersonai vajadzētu vairāk sarunāties cieņpilni, sprieda prezidents.

KONTEKSTS:

Neapmierināti ar Izglītības un zinātnes ministrijas plānu darba slodžu sabalansēšanā un neticēdami, ka šis plāns risinās pārstrādāšanos un necietīs algas, vairāki tūkstoši pedagogu un izglītības nozares darbinieku otrdien, 21. maijā, piketēja pie valdības nama. Pedagogi norādīja – esam pārstrādājušies, jaunie kolēģi tādu slodzi vairs netur, tādēļ darbu skolā pamet.

Pedagogu darba slodzes balansēšana bija viena no LIZDA prasībām. "Jaunais piedāvājums diemžēl pasliktina situāciju visiem pedagogiem. Mēs to ar aprēķiniem varam pierādīt. Kā mums teica, uz sarunām iekšā mūs neaicinās. Acīmredzot būs kāda nekaunības daļa jāņem talkā. Tā nav bijis, ka uz sarunām neaicina," teica LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

Vēlāk gan tika saņemts uzaicinājums uz sarunām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti