Panorāma

"Vilki" ieskandina savu 14. albumu

Panorāma

Panorāma

Rīdzinieki rudenī varētu palikt bez pieturām ar nojumi?

Vai rīdzinieki rudenī varētu palikt bez pieturām ar nojumi?

Vai rīdzinieki rudenī sabiedrisko transportu varētu gaidīt pieturvietās bez nojumēm? Rīgas dome pēdējo gadu laikā esot meklējusi veidus, kā nojumes saglabāt, tomēr šobrīd vēl nav zināms, vai tā būs.

Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietas ar nojumēm – tas nav tik vienkārši, kā izklausās. Taču ir skaidrs – tās rīdziniekiem vajadzīgas, apliecina iesaistītās puses.

Pašlaik Rīgā pieturvietas ar nojumi galvenokārt nodrošina viens uzņēmums – "JCDecaux". Tam ar Rīgu ir divi līgumi.

To doma ir vienkārša – viņi tās uzliek, apsaimnieko un uz tām var rādīt reklāmas. Viens no līgumiem beigsies šā gada augustā.

"Diemžēl dome nekur nav pavirzījusies ar to, kas būs tālāk, kad mums beigsies šis līgums. Mēs šobrīd uzsākam projektu uz demontāžu, bet mēs vairākkārt arī teicām domei, ka mēs esam gatavi... Ja atradīsim juridisku kopsaucēju, līdz parādīsies pilsētai kādas citas pieturvietas, mēs esam gatavi, protams, izskatīt," sacīja "JCDecaux Latvia" direktore Jeļena Brokāne.

Tas nozīmē – daļa pieturu ar nojumēm augustā varētu pazust. Tomēr nav tā, ka dome neko nedara. Kopš 2022. gada pašvaldība jau divreiz mēģinājusi šo jautājumu sakārtot, taču – bez rezultātiem.

Galvaspilsēta vairākkārtīgi konsultējusies arī ar Konkurences padomi. Ja Rīga vēlas turpināt slēgt līgumus ar "JCDecaux", tad ir jāievēro noteikumi, piemēram, jāpiesaista neatkarīgs vērtētājs.

"Valstij, pašvaldībām un valsts un pašvaldības kapitālsabiedrībām nodrošināt brīvu un godīgu konkurenci. Šī konkurences neitralitātes  neatbilstību vai pārkāpumu novēršanu Konkurences padome galvenokārt veic caur pārrunām," norādīja Konkurences padomes pārstāve Rūta Šīna.

Padomē uzsvēra, ka līdzšinējā komunikācija ar Rīgu ir bijusi veiksmīga. Taču kāpēc pēdējie divi mēģinājumi noslēdzās bez panākumiem?

"Lielākajā daļā valstu šādi projekti tiek realizēti privātās partnerības ietvaros, nevis kā Rīgas domei pēdējās divas reizes. Pirmā bija izsole, kurā neviens nepiedalījās, jo izsoles noteikumi nebija pārāk atraktīvi un saturēja virkni risku uzņēmējiem, kuri nevēlējās investēt un piedalīties šajā izsolē," skaidroja Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa.

Arī tagad norisinās konkurss – kas ir jau domes trešais mēģinājums – par aptuveni 500 pieturvietu nojumju iegādi 5 miljonu apmērā.

"Pieturvietām ir jābūt. Mēs neizskatām variantu atstāt rīdziniekus bez pieturvietām. Diemžēl šis ir ar dziļām, vēsturiskām, tiesiski savirpinātām sekām. Dažādi līgumi savērpti, no kā nav tik viegli izkļūt," pauda Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis.

Uz jautājumu, vai pietiks laiks pieturas uzstādīt līdz augustam, Ķirsis atbildēja, ka no sākuma vērtēs pieteikumus un tad rīkosies. Vienlaikus Ķirsis atzina, ka laika patiešām ir ļoti maz.

Iesniegšanas termiņš uzņēmumiem ir 14. maijs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti