Panorāma

Krievu brīvprātīgo korpuss: Cīņa turpinās

Panorāma

Panorāma

Spāru svētki Rakstu mājai

Lielākajā Latvijas Universitātes ēkā Rakstu mājā – spāru svētki

Ceturtdien, 21. martā, Latvijas Universitātes (LU) akadēmiskajā pilsētiņā studenti, pasniedzēji un citi klātesošie sapulcējās, lai redzētu, kā uz topošās Rakstu mājas jumta tiek uzcelts spāru vainags. Rakstu māja būs lielākā ēka gan Latvijas Universitātes Akadēmiskajā centrā Torņakalnā, gan Latvijas Universitātei vispār. Tajā uzturēsies tikpat studentu cik pašlaik esošajās Dabas un Zinātņu mājās kopā.

Ēkas, ko Latvijas Universitāte patlaban izmanto humanitāro un sociālo zinātņu studijām, ir nolietojušās, nav pieejamas cilvēkiem ar kustību traucējumiem un citādi novecojušas.

Nākamgad universitātes sešas fakultātes pārcelsies uz Torņakalnu, jo tām tur būs jaunas telpas.

"Tur būs vēsturnieki, valodnieki, filozofi, teologi, ekonomisti un sociālās zinātnes, žurnālisti," stāstīja LU rektors Indriķis Muižnieks.

Tāpat tur būs arī politologi, skolotāji un psihologi, atradīsies vairāki institūti, starpnozaru inovācijas centrs, biznesa inkubators un vēl, un vēl.

Latvijas Universitātes attīstības plāns nosaka, ka Torņakalnā esošajā Akadēmiskajā centrā atradīsies gandrīz visas fakultātes, un topošā ēka ļaus pietuvoties mērķim.

"Mums jau nevajag atsevišķi tikai kaut ko no, teiksim, bioloģijas vai ķīmijas, bet mums vajag viņu iekļaut tajā attīstības tendencē, kāda tagad pasaulē ir, un tā ir tiešām vienmēr saistīta ar vairāku jomu mijiedarbību," skaidroja Muižnieks.

Rektors norādīja, ka Stenforda Universitāte ir piemērs tam, ka, vienkopus darbojoties dažādu jomu speciālistiem, rodas veiksmīgas idejas un uzņēmumi. Rakstu māju plāno pabeigt nākamgad.

"Tagad vienu trešdaļu esam izdarījuši. Vēl priekšā pietiekoši liels un sarežģīts darbs. Jāpiepilda ēka ar komunikācijām, fasāde, stikla logi, jumts. Jā, uz doto brīdi ir pabeigts tikai karkass, konstruktīvā daļa," atklāja uzņēmuma "RERE Būve" tehniskais direktors Jevgeņijs Ņesterovičs.

Rakstu māja izmaksās gandrīz 48 miljonus eiro. Būvniecības iepirkums gan izdevās tikai ar otro reizi, jo pirmais iepirkums tika izbeigts korupcijas skandāla dēļ, kurā par kukuļošanu tika apsūdzētas trīs personas, lai iepirkumā pieņemtu kādam izdevīgus lēmumus. Skandāls aizvien ir tiesas procesā.

"Tātad mēs esam ieguvuši arī lielu pieredzi un saprotam daudz precīzāk, kur ir tā riska robeža un personas, kas ir šo projektu īstenošanā iesaistītas," atzina Muižnieks.

Latvijas Universitātes Akadēmiskajā pilsētiņā Torņakalnā plāno būvēt arī Tehnoloģiju māju, Veselības māju un dienesta viesnīcas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti