Liepājā tehnikuma audzēknes sadurtā skolotāja kompensācijā saņems 8784 eiro

2022. gada rudenī audzēknes sadurtā Liepājas Valsts tehnikuma pasniedzēja materiālā un morālā kaitējuma kompensācijā saņems 8784 eiro, paredz Kurzemes apgabaltiesas spriedums.

Kā aģentūra LETA noskaidroja tiesā, kompensāciju samaksāt vajadzēs nepilngadīgajai kopā ar vecākiem. Kurzemes apgabaltiesas lēmumu vēl varēs pārsūdzēt Augstākajā tiesā (AT).

AT Krimināllietu departaments iepriekš daļēji atcēla Kurzemes apgabaltiesas spriedumu Liepājā sadurtās skolotājas lietā, līdz ar ko apgabaltiesai atkārtoti bija jālemj jautājums par noteiktajām kaitējuma kompensācijām no apsūdzētās nepilngadīgās un viņas mātes.

Izskatāmajā lietā ar Kurzemes rajona tiesas 2023. gada 24. februāra spriedumu atzīts, ka nepilngadīgā persona ir izdarījusi noziedzīgu nodarījumu – mēģinājumu izdarīt citas personas tīšu prettiesisku nonāvēšanu.

Vienlaikus persona atbrīvota no kriminālatbildības un viņai noteikts medicīniska rakstura piespiedu līdzeklis.

AT atzina par pamatotu cietušās un nepilngadīgās personas pārstāves kasācijas sūdzībās norādīto argumentu par to, ka tiesai bija jāizlemj jautājums par kompensācijas maksāšanas pienākumu no nepilngadīgās personas, kurai piemērots medicīniska rakstura piespiedu līdzeklis, subsidiāri no abiem vecākiem. Tiesā konstatēja, ka ne pirmstiesas izmeklēšanas laikā, ne iztiesāšanas laikā netika noskaidrota nepilngadīgās apsūdzētās tēva identitāte un viņš nav bijis informēts par notiekošo kriminālprocesu pret viņa meitu.

Lieta tiek skatīta slēgtās tiesas sēdēs.

KONTEKSTS:

2022. gada 24. septembrī Liepājas Valsts tehnikuma nodarbībā pirmā kursa audzēkne ar nazi sadūra pasniedzēju.

Tehnikuma direktors stāstīja, ka meitene skolotājai uzbrukusi viņas mākslas studijā. "Meitene bija gājusi ar konkrētu domu, nazis viņai jau bijis līdzi, uzbrukusi skolotājai. Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas, astoņi dūrieni," stāstīja direktors.

Meitene nekavējoties aizturēta. Skolotāja noliedza, ka uzbrukumu būtu rosinājis kāds strīds.

Skolotāja Latvijas Televīzijai atzinusi, ka pēc notikušā skolā atgriezties vairs nespēj.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti