Atjaunotās pensiju piemaksas sāks izmaksāt jau martā

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) jau martā sāks izmaksāt piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām tiem iedzīvotājiem, kuriem vecuma vai invaliditātes pensija tika piešķirta no 2012. gada 1. janvāra līdz 2014. gada 31. decembrim, informēja Labklājības ministrijā.

Piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām tiks izmaksātas Latvijā, Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstīs, Šveicē, Apvienotajā Karalistē un Gērnsijā dzīvojošajiem Latvijas pensijas saņēmējiem.

Piemaksas apmērs ir 1,52 eiro par katru apdrošināšanas stāža gadu, kas uzkrāts līdz 1995. gada 31. decembrim, par kuru Latvijā ir piešķirta vecuma vai invaliditātes pensija. Šis apmērs tiks pārskatīts katru gadu vienlaicīgi ar pensiju indeksāciju.

"Esmu gandarīts, ka VSAA ir spējusi mobili veikt aprēķinus, un jau martā tā sāks izmaksāt piemaksas pie vecuma un invaliditātes pensijām. Martā pensionāri saņems kopējo aprēķina summu par janvāri, februāri un martu, savukārt aprīlī piemaksa tiks izmaksāta tādā apmērā, kādā tā turpmāk būs ik mēnesi," paudis  labklājības ministrs Uldis Augulis (Zaļo un Zemnieku savienība).

Pensiju saņēmējiem, kuriem pēc piemaksas piešķiršanas pensijas un piemaksas kopējā mēneša summa pārsniegs pensionāra neapliekamo minimumu – 500 eiro –, VSAA ieturēs iedzīvotāju ienākumu nodokli 20%  apmērā no summas, kas pārsniedz neapliekamo minimumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti