Rīgā palielinās līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem

Rīgas domes atbildīgajā komitejā pieņemts lēmums palielināt līdzfinansējumu privātajiem bērnudārziem. Gala lēmums tiks pieņemts nākamajā Rīgas domes sēdē. Līdzīgi plāni ir arī citām pašvaldībām.

Rīgas dome plāno šogad par katru bērnu no pusotra līdz četriem gadiem maksāt līdzfinansējumu – 403 eiro mēnesī, bet par bērniem obligātajā izglītības vecumā līdzfinansējums būs 288 eiro.

Pirmajā gadījumā līdzfinansējums pieaugs par aptuveni 75, bet otrajā – par aptuveni 46 eiro. Līdzfinansējums katru gadu pārrēķina, atbilstoši valdības noteikumiem. Līdzīgi plāni ir arī Ādažu novadam.

Līdz šim Rīgas pašvaldība par katru bērnu no pusotra līdz četriem gadiem maksāja līdzfinansējumu 328,54 eiro mēnesī, bet par bērniem obligātajā izglītības vecumā līdzfinansējums bija 242,48 eiro mēnesī.

Tikmēr pašvaldības līdzfinansējums bērnu uzraudzības pakalpojumam jeb aukļu pakalpojumam no šī gada janvāra ir 242,66 eiro.

Kopumā pašvaldības finansējums privāto izglītības iestāžu pirmsskolas izglītības programmu īstenošanai šogad paredzēts aptuveni 32,5 miljonu eiro apmērā.

Gala lēmums tiks pieņemts nākamajā Rīgas domes sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti