Panorāma

Atkal rosina ieviest pudeļu depozītu

Panorāma

Audžuģimeņu kontrole – bāriņtiesu rokās

Aļona Ostapenko – Eiropas gada cilvēks Latvijā

2017.gada Eiropas cilvēks Latvijā - Aļona Ostapenko

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Par šī gada Eiropas cilvēku Latvijā kļuvusi tenisiste Aļona Ostapenko.

Šovakar svinīgā ceremonijā to paziņoja nevalstiskās organizācijas "Eiropas kustība Latvijā" pārstāvji. Balsotāji laureāti bija raksturojuši kā personu, kura ļauj Latvijas karogam plīvot par godu uzvarai Eiropā un pasaulē, ar smagu darbu sasniedz uzvaras, kā arī norādījuši, ka darbs un sportistes atdeve iedvesmo un saliedē sabiedrību.

“Mūsdienīga un dzimteni Latviju mīloša – savējā!” Tā viens no balsotājiem raksturojis tenisisti Aļonu Ostapenko.

Aļona balvu saņēma neklātienē, jo patlaban atrodas Apvienotajos Arābu Emirātos, kur gatavojas spēlei ar titulēto ASV tenisisti Serēnu Viljamsu. Tā notiks 30.decembrī.

Sabiedrības balsojumā uz šo titulu bija trīs līderi – Ostapenko, „TechHub Riga” līdzdibinātājs Andris Bērziņš un režisore Krista Burāne.

Šis ir jau divdesmitais gads, kad Eiropas Kustība Latvijā rīko balsojumu par gada Eiropas cilvēku. Eiropas gada cilvēku Latvijā jau divdesmito gadu nosaka iedzīvotāju balsojumā. Tiek izvirzītas personības, kuras ar saviem vārdiem un darbiem devušas visvairāk Latvijas vārda popularizēšanai Eiropā vai arī eiropeisko vērtību iesakņošanā tepat pie mums.

“Man ir pateicība par tiem daudzajiem balsotājiem, kas ir balsojuši par Aļonu Ostapenko un saredzējuši to, ka viņa dara daudz vairāk nekā tikai spēlē izcilu tenisu. Ka viņa patiešām nes Latvijas vārdu Eiropā, pasaulē, ka viņa lepojas ar savu valsti,” ceremonijā atzina biedrības “Eiropas kustība Latvijā” prezidents Andris Gobiņš.

Augstu sabiedrības novērtējumu saņēmusi arī režisore Krista Burāne, kura nevēloties būt karognesējs citiem pa priekšu, bet gan parādīt, ka spēcīga sabiedrība ir brīva un aktīva sabiedrība.

“Nestāvēt malā, iet un aizstāvēt gan savu, gan citu cilvēku tiesības gan uz vārda brīvību, gan uz cilvēcīgu dzīvi. Tas ir tas, ko es gribētu novēlēt – ejam un darām! Un darām kopā, jo tad ir spēks!” pauda Burāne.

Kopumā šogad cilvēki bija izvirzījuši vairāk nekā 30 pretendenti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti