200 ielas Rīgā – pilnīgi neloģiskas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 6 mēnešiem.

No brīža, kad atskan kārtējais zvans uz ārkārtas numuru 112   un ir jāsteidzas palīgā, - gan glābējiem, gan ātrajai palīdzībai un  policijai ir noteikts laiks, kādā jāierodas notikuma vietā. Katrs mirklis var izrādīties cilvēka dzīvības svarā, bet ko darīt, ja vajadzīgo adresi nevar un nevar atrast?

Izrādās, ka galvaspilsētā ir pārāk daudz tādu ielu, kas sanumurētas pilnīgi neloģiski. Rīgā ir vairāk nekā 1500 dažādu ielu. Katrai piešķirts savs nosaukums, namiem numerācija, tās nemitīgi attīstās. Jau kopš 1939. gada neviens tā īsti nav veicis revīziju ielu attīstībā, līdz ar to ir sācies „bardaks", no kura visvairāk cieš, protams, dažādu operatīvo dienestu darbinieki.

Rīgas Pašvaldības policijas Ziemeļu priekšpilsētas nodaļas priekšnieks Guntis Zēvalds uzskata, ka viena no neloģiskākajām vietām Rīgā ir Kundziņsala - pamatīgs ielu labirints ar nesaprotamas secības numerāciju, kas pat pieredzējušiem kārtības sargiem atkal un atkal liek maldīties izsaukuma gadījumā.

Arī Neatliekamās medicīniskas  palīdzības dienesta šoferiem ir savs melnais saraksts ar 20 neloģiski izvietotām ielām Rīgā. Piemēram, Lēdurgas iela Sarkandaugavā - tai ir veseli 3 posmi, pa vidu iespraucies dzelzceļš un arī Viestura prospekta posms. Arī mediķi uzticas vecajai labajai kartei, nevis jaunākajām tehnoloģijām, lai laicīgi, kā paredzēts, 15 minūtēs nonāktu pie pacienta.

Bet izrādās, ka arī Rīgas rātes amatpersonas ir lietas kursā par šo situāciju – Rīgas domes vietvārdu komisija kopā ar adresācijas nodaļu ir apzinājušas šādas ielas un secinājušas, ka neloģiskas situācijas ir vismaz 200 Rīgas ielās. Dome apņēmusies šo saimniecību sakārtot, taču tas nozīmē, ka ir jāmaina adresācija ēkām un būvēm, uzņēmumiem jāmaina reģistrācijas adreses, veidlapas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti