Viltus senlietu pircēju lūdz apsūdzēt par trīs senioru sērijveida aplaupīšanu

Pagājušonedēļ Valsts policija pabeidza izmeklēšanu lietā par trīs pensijas vecuma sieviešu aplaupīšanu, kas izdarīta šogad. Kāds vīrietis, uzdodoties par senlietu pircēju, bija iekļuvis senioru dzīvokļos, kur aplaupījis un apzadzis namu saimnieces. Aizdomās turētais atrodas apcietinājumā, bet lieta nosūtīta prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Valsts policija informēja, ka bija saņēmusi informāciju par divām līdzīgām laupīšanām, kas izdarītas šā gada 25. februārī un 12. martā. Abos gadījumos noziedznieks ar viltu iekļuvis pensijas vecuma sieviešu dzīvokļos Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, un viņas aplaupījis.

Noskaidrots, ka

cietušās kundzes ar ļaundari bija iepazinušās uz ielas un viņš uzdevies par senlaicīgu mantu pircēju.

Iegūstot sieviešu uzticību, vīrietis noskaidrojis kundžu dzīvesvietas adreses un vēlāk ieradies pie viņām. Tur ļaundaris piekāvis saimnieces, nolaupījis dažādus priekšmetus – naudu, gleznas, fotoaparātu, traukus un PSRS rubļus, un pametis notikuma vietu.

Saņemot informāciju par notikušo, likumsargi noskaidroja, ka abus šos noziegumus izdarījis 1962. gadā dzimis vīrietis, kas jau iepriekš sodīts par laupīšanu un pagājušogad atbrīvots no ieslodzījuma vietas. Noskaidrojot vīrieša atrašanās vietu, 14. martā policisti viņu Rīgā, Imantas mikrorajonā, aizturēja.

Veicot kratīšanu, pie vīrieša tika atrasta daļa no nolaupītajām mantām.

Lai identificētu citas iespējamās cietušās sievietes, Valsts policija aizdomās turētā fotogrāfiju izplatīja masu medijos. Pēc tam policijā pieteicās vēl viena cietusī sieviete, kura vīrieti bija atpazinusi kā savu pāridarītāju. Aizdomās turētais šogad līdzīgā veidā, uzdodoties par senlietu uzpircēju, bija iekļuvis viņas dzīvesvietā, kur nozadzis auskarus. Par laimi, šai sievietei nebija nodarīti miesas bojājumi.

Saistībā ar notikušo sākts kriminālprocess, kas kvalificēts par laupīšanu (Krimināllikuma 176. panta pirmā daļa) un par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot dzīvoklī (Krimināllikuma 175. panta trešā daļa).

16. maijā kriminālprocess nosūtīts Rīgas Austrumu prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Tikmēr tiesa aizdomās turētajam vīrietim piemērojusi drošības līdzekli apcietinājumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti