Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Izraēlā ieradies Baltā nama nacionālās drošības padomnieks

Šorīt pārbaudīs trauksmes sirēnas

Šorīt visā Latvijā pārbaudītas trauksmes sirēnas

Pirmdien, 20. maijā, no plkst. 10.00 līdz plkst. 10.08 visā valstī uz trīs minūtēm iedarbinātas trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību, kā arī konstatētu bojājumus, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD). Pirmo reizi paziņojumu par trauksmes sirēnu pārbaudi saņēmuši arī lietotnes "112 Latvija" lietotāji.

VUGD norādīja, ka šoreiz trauksmes sirēnu pārbaudes laikā 3 minūšu ilgumā skanēja viļņveida signāls, kas nozīmē, ka skaņas signāls skan 5 sekundes, tam seko pārtraukums, un turpinās atkārtots 5 sekunžu skaņas signāls un pārtraukums. Iepriekš tika pārraidīts cita veida skaņas signāls.

Tāpat pirmo reizi trauksmes sirēnu ieslēgšanas brīdī lietotnes "112 Latvija" lietotājiem nosūtīts paziņojums. Tas ļauj reālos apstākļos testēt lietotnes darbību un dod iespēju identificēt nepieciešamos lietotnes darbības uzlabojumus.  

Savukārt Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri atrodas Latvijas teritorijā, mobilo sakaru operatori nosūtīja īsziņu par plānoto trauksmes sirēnu pārbaudi.

VUGD atgādināja, ka iedzīvotājiem nav pamata uztraukties un nekāda turpmākā rīcība nav nepieciešama, jo tā bija kārtējā trauksmes sirēnu pārbaude.

Savukārt gadījumos, ja iedzīvotāji iepriekš nav brīdināti par sirēnu pārbaudi, izdzirdot trauksmes sirēnu signālu, ir jāieslēdz televizors un radioaparāts vai citas ierīces, piemēram, mobilo telefonu radiouztvērēji (Latvijas sabiedriskie mediji – Latvijas Televīzijas kanāli LTV1 un  LTV7, vai Latvijas Radio apraides kanāli), informācijas saņemšanai par to ieslēgšanas iemeslu un nepieciešamo rīcību.

Gadījumā, ja trauksmes sirēnu pārbaudes laikā tās nav dzirdamas, VUGD aicina nesatraukties, jo ārkārtas situācijās tiks izmantoti arī citi apziņošanas veidi, piemēram, informācijas nodošana caur operatīvo dienestu un to sadarbības partneru skaļruņiem.

VUGD trauksmes sirēnu pārbaudi veic reizi pusgadā. Tas nepieciešams, lai pārliecinātos par agrīnās brīdināšanas sistēmas tehnisko gatavību – trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, iespējamiem bojājumiem vai traucējumiem sirēnu darbībā, kā arī noslēgto līgumu darbības izpildi starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio, TV), kas apdraudējuma gadījumā informēs sabiedrību.

VUGD aicināja viesnīcu administrāciju informēt savus ārvalstu viesus par trauksmes sirēnu pārbaudi, lai nerastos lieki uztraukumi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti