Prokuratūra apsūdz Bartaševiču par darījumu nedeklarēšanu

Prokuratūra apsūdzējusi bijušo Rēzeknes mēru Aleksandru Bartaševiču ("Kopā Latvijai") par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pirmstiesas izmeklēšanā noskaidroja, ka Bartaševičs laikā no 2007. gada līdz 2023. gadam valsts amatpersonas deklarācijās nebija norādījis pilnīgu informāciju par darījumiem ar nekustamajiem īpašumiem un fiziskajām personām kopsummā par gandrīz 270 tūkstošiem eiro.

Pierādījumi liecinot, ka nav sniegta informācija par diviem kopīpašumā ar radinieci esošiem nekustamajiem īpašumiem Bulgārijā. Tāpat nav norādīti darījumi, kas ar šiem īpašumiem veikti.

Pirmstiesas izmeklēšanas rezultātā KNAB rosināja prokuratūru sākt kriminālvajāšanu pret bijušo Rēzeknes mēru par nepatiesu ziņu norādīšanu deklarācijā, ja nepatiesas ziņas norādītas par mantu lielā apmērā. Tagad apsūdzība uzrādīta. 

Aleksandrs Bartaševičs savu vainu noliedz un skaidro, ka īpašumi piederot sievai.

KONTEKSTS:

KNAB februāra sākumā Rēzeknes domē un toreiz no amata atstādinātā Rēzeknes mēra, partijas "Kopā Latvijai" vadītāja Aleksandra Bartaševiča mājā veica kratīšanu, izmeklējot iespējamu neizpaužamo ziņu izpaušanu.

Bartaševičs toreiz pauda uzskatu, ka KNAB izmeklēšana pret viņu par neizpaužamo ziņu izpaušanu ir valdošo partiju politiķu izrēķināšanās ar viņu.

Vēlāk martā dome ievēlēja jaunu mēru – līdzšinējo mēra vietnieku Alekseju Stecu ("Kopā Latvijai").

Taču aprīlī KNAB nodeva prokuratūrai lietu, kurā ieguva pierādījumus tam, ka Bartaševičs izpaudis ierobežotas pieejamības informāciju ģimenes loceklei un desmit gadu garumā kārtējās valsts amatpersonas deklarācijās nav norādījis pilnīgu informāciju par izsniegtā aizdevuma daļu nepilnu 33 000 eiro apmērā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti