«Pasažieru vilciena» pagaidu vadītājs: Plānojam papildināt ritošo sastāvu ar lietotu dīzeļvilcienu no Igaunijas

Šī gada beigās vilcienu reisu skaits varētu palielināties par 5%, jo AS "Pasažieru vilciens" no Igaunijas ir iegādājies lietotu dīzeļvilcienu, ko šobrīd atjauno, intervijā Latvijas Radio raidījumā "Labrīt" pastāstīja uzņēmuma pagaidu valdes priekšsēdētājs Raitis Nešpors.

Intervija ar "Pasažieru vilciena" valdes locekli un pagaidu vadītāju Raiti Nešporu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Nešpors norādīja, ka šī gada vasaras sezonā papildu reisus neelektrificētajās dzelzceļa līnijās, kuras apkalpo dīzeļvilcieni, uzņēmums piedāvāt nevarēs, jo ritošo sastāvu skaits ir ierobežots.

Tomēr gada beigās, iestājoties ziemas grafikam, Liepājas vai Daugavpils virzienā varētu parādīties papildu reisi, jo uzņēmumam ir plāns līdz gada beigām papildināt dīzeļvilcienu ritošo sastāvu ar vienu lietotu vilcienu, kas nopirkts no Igaunijas.  

"Šobrīd viņu atjaunojam un līdz ar to ceram, ka līdz ziemas sezonas uzsākšanai šis vilciens varēs sākt pasažieru pārvadājumus," norādīja Nešpors.

Kopumā ar decembri reisu skaitu plānots palielināt par 5%.

Vienlaikus Nešpors norādīja, ka šogad vilciena reisu skaits, salīdzinot ar pagājušā gada pirmo ceturksni, ir pieaudzis par 23% gan elektrificētajās, gan neelektrificētajās līnijās.

Uzņēmumā norādīja, ka šī gada aprīlī vilcienu satiksmi kopumā izmantojuši 1 478 932 pasažieri, kas ir par 121 888 pasažieriem jeb 9% vairāk nekā 2023. gada aprīlī. No visa aprīlī pārvadāto pasažieru skaita 1 327 233 jeb 90% pasažieru pārvadāti ar elektrovilcieniem, bet 150 488 jeb 10% ar dīzeļvilcieniem. Visvairāk pasažieru pārvadāti Tukuma dzelzceļa līnijā (vairāk nekā 520 000 pasažieru), Aizkraukles dzelzceļa līnijā (vairāk nekā 400 000 pasažieru) un Jelgavas dzelzceļa līnijā (vairāk nekā 245 000 pasažieru).

"Līdz ar to var arī pieņemt, ka jauno elektrovilcienu ieviešana ir kalpojusi par papildu stimulu pasažieriem izmantot jauno vilcienu piedāvāto komfortu un līdz ar to arī pasažieru skaits palielinājies," sprieda Nešpors.

Mazāks pasažieru pieaugums novērots Jelgavas un Siguldas līnijās, savukārt Skultes un Liepājas līnijās ir neliels pieaugums, norādīja Nešpors.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti