Izsludina atkārtotu konkursu uz LIAA direktora amatu

Valsts kanceleja pēc ekonomikas ministra lūguma pirmdien, 20. maijā, izsludinājusi atkārtotu konkursu uz Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora amatu. Pretendenti aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 10. jūnijam.

Kā zināms, ekonomikas ministrs Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība) šā gada 22. aprīlī nolēma izbeigt iepriekšējo konkursu uz LIAA direktora amatu bez rezultāta.

Ekonomikas ministra redzējumā LIAA direktoram jābūt augstākajai izglītībai (vēlams maģistra grāds) vadības zinībās, ekonomikā, finansēs, tiesību zinātnēs vai inženierzinātnēs; vismaz trīs gadus ilgai pieredzei organizācijas vadītāja vai citā vadošā amatā, kas iegūta pēdējo 10 gadu laikā; pieredzei darbā privātajā sektorā un investīciju piesaistē uzņēmumiem 100 miljonu eiro apmērā pēdējo 10 gadu laikā.

Tāpat konkursa pretendentiem jābūt izpratnei par korporatīvās pārvaldības jautājumiem, tostarp korporatīvo finanšu jomu un uzņēmumu padziļinātu izpēti, izpratnei par LIAA darbības jomām un mērķiem, tautsaimniecības attīstības procesiem un uzņēmējdarbības vidi, Eiropas Savienības fondu projektu pārvaldību, kā arī valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem. Papildus vēlama pieredze eksporta veicināšanas un inovāciju jomās.

No pretendentiem tiek sagaidītas angļu valodas zināšanas C1 līmenī, kā arī vēlamas vācu, franču vai citas svešvalodas zināšanas. Konkursa pretendentiem jāpiemīt arī teicamām stratēģiskās plānošanas, sadarbības, komunikācijas un prezentācijas prasmēm.

Konkursa pretendentam jāatbilst likuma prasībām, lai pretendētu uz ierēdņa amatu un saņemtu pielaidi valsts noslēpumam, un nevainojamai reputācijai.

Pretendentu atlase notiks trīs kārtās. Konkursa noslēgumā visaugstāko novērtējumu guvušais pretendents tiks ieteikts ekonomikas ministram iecelšanai amatā.

LIAA direktora mēnešalga noteikta 6500 eiro apmērā (pirms nodokļu nomaksas).

Tiek piedāvātas arī sociālās garantijas, veselības apdrošināšana un motivējoša bonusu sistēma atbilstoši sasniegtajiem darba rezultātiem.

LIAA direktora amata konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktora vietniece valsts pārvaldes jautājumos, Valsts pārvaldes politikas departamenta vadītāja Ieva Lībķena. Tās sastāvā ir Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektors Normunds Audzišs, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāve Katrīna Zariņa, Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Edmunds Valantis un ekonomikas ministra padomnieks Artūrs Zandersons. Tāpat pēc ekonomikas ministra ieteikuma pretendentu novērtēšanā tiks piesaistīti neatkarīgi novērotāji: Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektors Kaspars Gorkšs, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis un Ārvalstu Investoru padomes Latvijā (FICIL) pārstāvis.

Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis Latvijas Radio pauda cerību, ka jauno vadītāju izdosies atrast ātri – līdz vasaras vidum vai vasaras otrajai pusei, bet viss būšot atkarīgs no tā, cik daudz pretendentu pieteiksies un cik ātri konkursa komisija izraudzīsies piemērotāko vadītāju.

Ekonomikas ministrijas parlamentārais sekretārs Jurģis Miezainis par konkursu uz LIAA direktora amatu
00:00 / 00:44
Lejuplādēt

"Viņa pienākumos ietilps jautājumi, kas skar Eiropas Savienības fondu atbalstu, to administrēšanu, dalība kritēriju izstrādēs, jābūt sapratnei, kā tiek piemēroti nacionālie un Eiropas Savienības normatīvi. Pats galvenais – ekonomikas ministrs jau ir norādījis to investīciju apjomu, kas mums ik gadu pietrūkst, līdz ar to jaunajam vadītājam būs darba pilnas rokas, lai piesaistītu papildu investīcijas."

Viņš cer, ka atsaucība būs liela un tas, ka iepriekšējais konkurss beidzās bez rezultāta, nebūs šķērslis kandidātiem pieteikties, bet gluži otrādi – varētu veicināt tieši lielāku pārstāvju no privātā sektora dalību konkursā.

KONTEKSTS:

LIAA direktora amata konkursā bija pieteicies rekordliels pretendentu skaits – 52, un konkursa rezultātā ekonomikas ministram Viktoram Valainim tika piedāvāta izvēle starp diviem finālistiem: Baibu Bļodnieci un Fredi Bikovu. 

Tomēr ministrs pauda vēlmi redzēt informāciju par plašāku kandidātu loku, jo piedāvājums neatbilst tam, ko viņš gaidīja no komisijas, ziņoja LTV raidījums "De facto". Valsts kancelejā gan norādīja, ka atklāt šādas ziņas ministram viņiem liedz likums. 

Rezultātā ministrs nolēma izbeigt konkursu uz LIAA direktora amatu bez rezultāta.

LIAA direktora amats ir vakants kopš pērnā gada septembra beigām, kad to pameta Kaspars Rožkalns. Par aģentūras vadītājas pienākumu izpildītāju tikmēr iecelta direktora vietniece eksporta jautājumos Iveta Strupkāja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti