Valkas novadu vadīs līdzšinējā Ērģemes pamatskolas direktore Gita Avote

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Šodien par Valkas novada domes priekšsēdētāju ievēlēta līdzšinējā Ērģemes pamatskolas direktore Gita Avote.

Par Avoti nobalsojuši 9 no 15 pašvaldības deputātiem.

"Man katrs cilvēks ir vērtība, komandā ir spēks," pēc ievēlēšanas teica Gita Avote. 

Avote kā savus pirmos jaunajā amatā veicamos uzdevumus uzskaitīja "nepadarītos darbus". Tie ir vairāki būvniecības projekti, vairākas tiesvedības, domes sēžu zāles labiekārtošana.

Sarunā ar Latvijas Radio Avote uzsver, ka mēģinās saliedēt deputātus kopīgam darbam un Valkas novadā iesāktie projekti un attīstība neapstāsies.

Gita Avote par Valkas novada domes darbu un iesāktajiem projektiem
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Avote Valkas novada domē ievēlēta no Vidzemes partijas un "Latvijas attīstībai" saraksta.  Vēl uz priekšsēdētāja amatu kandidēja Vents Armands Krauklis. Viņu izvirzīja saraksta biedrs Aigars Roga, savukārt Avoti – opozicionārs Viesturs Zariņš no "Jaunās Vienotības" un Latvijas Zemnieku savienības saraksta.

Zariņš pauda, ka savstarpējo strīdu dēļ šobrīd būtu labāk, ka domi vada ar opozīciju nesaistīts deputāts no neatkarīgo deputātu vidus.

Tāpat šodien no amata atbrīvota līdzšinējā Valkas novada domes priekšsēdētāja vietniece Unda Ozoliņa pēc pašas vēlēšanās un ievēlēts jauns domes priekšsēdētājas vietnieks.

Par jauno Valkas novada domes priekšsēdētājas vietnieku kļuva Viesturs Zariņš. Par viņu nobalsoja 8 deputāti.

Ārkārtas sēdē tika atbalstīti arī grozījumi Valkas novada domes 2023. gada 1.janvāra lēmumā "Valkas novada pašvaldības administrācijas un iestāžu amatu sarakstu apstiprināšana", kas paredz izveidot vietnieka amatu ar darba algu 2300 eiro mēnesī. 

Zariņu izvirzīja jaunā Valkas novada domes priekšsēdētāja Ērģemes pamatskolas direktore, neatkarīgā deputāte Gita Avote, sakot, ka viņam ir pieredze pašvaldības darbā, juridiskā izglītība, izpratne par iepirkumu un būvniecības jautājumiem. Citi kandidāti netika izvirzīti.

KONTEKSTS:

Valkas novada domes deputātu vairākums ceturtdien ārkārtas sēdē no domes priekšsēdētāja amata atbrīvoja Ventu Armandu Kraukli (Vidzemes partija).

Līdz šim Kraukli atbalstīja 8 no 15 domniekiem, taču pēdējā laikā viņa sarakstu pameta trīs deputāti, un divi no viņiem atbalstīja otrdien, 9. maijā, iesniegto mēra demisijas pieprasījumu. Līdz ar to opozīcija savāca balsis Kraukļa gāšanai. 

Savukārt dienu pēc ilggadējā Valkas novada mēra atbrīvošanas no amata atlūgumu domē iesniegusi arī viņa vietniece un partijas biedre Unda Ozoliņa.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti