Panorāma

Kā bērniem mācīt latviešu valodu angliskā vidē

Panorāma

Panorāma

Latgalē notiek pirmās palīdzības sacensības skolēniem

Latgalē notiek pirmās palīdzības sacensības skolēniem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vairāk nekā desmit gadu garumā biedrība "Latvijas Sarkanais krusts" organizē pirmās palīdzības sniegšanas sacensības skolēniem. Sacensībās jāpierāda savas zināšanas par rīcību nelaimes gadījumā gan teorētiski, gan praktiski. Nupat viens no konkursa posmiem noslēdzās Latgalē. Turpina Ausma Sprukte-Kozule no Latgales reģionālās televīzijas.

Vairāki vienlaikus cietušie piknika laikā, ceļu satiksmes negadījums, kritiens no liela augstuma – tie ir tikai daži no pavisam deviņiem uzdevumiem, kur skolēniem bija jāpierāda savas zināšanas par pirmās palīdzības sniegšanu. Sacensības organizē biedrība "Latvijas Sarkanais krusts" ar mērķi motivēt jauniešus jebkurā bīstamā situācijā rīkoties ātri, precīzi un pareizi.

"Mēs pildījām testu, un tagad mums bija situācija par pikniku, bija ļoti interesanti un bailīgi. Tās ir mūsu pirmās sacensības. Ne katru dienu tu vari redzēt, ka cilvēkam ir pirksta amputācija," stāsta Ludzas 2. vidusskolas skolnieces Angelika un Alise.

"Pats labākais mums bija, re, kur ar mašīnu, tur mums sanāca pilnīgi perfekti – kā vajadzētu. Sarežģītākais bija, protams, amputācija, tur, kur cilvēkam bija pirksts nocirsts, nezinājām, ko darīt, bijām mazliet apjukuši, šokā. Šī mums ir pirmā pieredze," atzīst Nautrēnu vidusskolas skolēns Ernests.

Viļānu komanda pirmās palīdzības sacensībās skolēniem
Viļānu komanda pirmās palīdzības sacensībās skolēniem

Mēs pēc iespējas mēģinājām arī nogrimēt tā, lai tas būtu tuvu reālajai situācijai. Pirmkārt, viņi apstulbst no pašas situācijas. Ja redz sarkanu krāsu, asinis, jo ir negaidīti tas. Tēlotāji ļoti emocionāli to visu rāda, visu tēlo, tad arī tas tāds ir pārsteigums," stāsta "Latvijas Sarkanais krusts" Latgales komitejas izpilddirektore Gunta Stepiņa.

Latgales posma konkursā piedalījās komandas no Rēzeknes, Ludzas un Preiļu pilsētām, gan Rēzeknes novada. Katra no tām pirmās palīdzības sniegšanu apguvusi pašmācības ceļā, skolā un Latvijas Sarkanā krusta programmā.

"Aktualitāte ir ļoti populāra šogad, jo mums sacensības ir divas dienas. Pirmajā dienā ir deviņas pamatskolu komandas un otrajā dienā ir astoņas vidusskolu komandas," norāda Stepiņa.

Zināšanu līmenis gan komandām ir ļoti dažāds, vieni jau apguvuši jaunās vadlīnijas, citi darbojas ar vecākām metodēm – vērtē sacensību žūrija. Konkursa gaitā bija iespējams arī papildināt savas prasmes un zināšanas.

Pirmās palīdzības sniegšanas pamatus zināt un prast ir ļoti svarīgi jebkuram cilvēkam – uzsver visi uzrunātie sacensību dalībnieki, kā arī Latvijas Sarkanā krusta pārstāvji. Viņi cer, ka turpmāk tam būs pievērsta lielāka vērība arī skolu programmās.

Pamatskolas posmā pirmās palīdzības sniegšanā Latgalē uzvarēja Ludzas 2. vidusskolas komanda, savukārt vidusskolēnu posma laureāti būs noskaidroti šovakar. Noslēdzoties visiem reģionālajiem posmiem, spēcīgākās komandas vasaras gaitā gatavosies arī valsts mēroga sacensībām.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti