Rīta Panorāma

Grupa "Queentessence" aicina uz koncertšovu ar grupas "Queen" mūziku

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Intervija ar Bērnu slimnīcas Psihiatrijas klīnikas psihiatri Karīnu Beinerti

Pieaugumu bērnu psihiskās palīdzības apjomā saista arī ar lielāku pieejamību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā vērojams tādu pacientu skaita pieaugums, kuriem psihiatri sniedz konsultācijas ambulatori, un tas saistīts arī šādas palīdzības pieejamību un cilvēku gatavību lūgt atbalstu, intervijā LTV raidījumā "Rīta Panorāma" pastāstīja Bērnu slimnīcas Psihiatrijas klīnikas psihiatre Karīna Beinerte.

Bērnu slimnīcas psihiatri ambulatori pērn snieguši 7410 konsultāciju, kas ir aptuveni par trešdaļu vairāk nekā gadu iepriekš. Arī ārsti novērojuši bērnu un jauniešu psihiskās veselības problēmu skaita pieaugumu pēdējos gados.

Beinerte pastāstīja, ka Bērnu slimnīcas Psihiatrijas klīnikā apkalpo plaša spektra pacientus, un pēdējā laikā vairāk ir pacientu ar ēšanas traucējumiem, smagāki ir pacienti ar obsesīvi kompulsīviem traucējumiem. Tāpat vērojams vairāk pacientu ar paškaitējumu.

Vienlaikus speciāliste norādīja uz plašākām iespējām saņemt palīdzību ne tikai kovida pandēmijas un kara Ukrainā radīto seku izpausmēs, bet arī citos gadījumos. Psihiatres vērtējumā Latvija aizvien vairāk parādās spēja pievērsties psihiskajai un emocionālajai veselībai. Turklāt Bērnu slimnīcas Psihiatrijas klīnikā ir aizvien vairāk personāla, kas var strādāt ar pacientiem.

Viņasprāt, Latvijā psihiskās veselības palīdzībā bērniem vajadzīga attīstība, nevis reforma.

Tāpat arī sabiedrība kļūst atvērtāka šādas palīdzības saņemšanai. Tas varētu būt ietekmējis arī pacientu skaita pieaugumu, norādīja Beinerte.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti