Rīta Panorāma

ANO tiesā lieta par Izraēlas īstenoto Palestīnas okupāciju

Rīta Panorāma

Intervija ar Ziedot.lv vadītāju Rūtu Dimantu

Intervija ar Zemessardzes komandieri Kasparu Pudānu

Zemessardzes komandieris: Nevaram vairs gulēt uz notikumu radītiem efektiem rekrutēšanā

Pēc Krievijas pilna apjoma kara Ukrainā strauji pieauga interese iestāties Latvijas Zemessardzē (ZS). Šobrīd tā ir nostiprinājusies, un ir jābūt mērķtiecīgām kampaņām jaunu karavīru un zemessargu rekrutēšanā gan Zemessardzē, gan Valsts aizsardzības dienestā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" norādīja Zemessardzes komandieris Kaspars Pudāns.

Viņš pastāstīja, ka šā gada nepilnos divos mēnešos Zemessardzē pieteikušies teju 300 kandidātu no visiem Latvijas reģioniem, visvairāk – Rīgā. Uzņemti jau vairāk nekā 150 jaunu zemessargu. 

"Kopumā [Zemessardzes karavīru] skaits ir nostabilizējies," atzina Pudāns.

Šis un pagājušā gada noslēgums rāda, ka ar šādu interesi var rēķināties arī turpmāk, taču vairs "nevaram gulēt uz notikumu radītiem efektiem rekrutēšanā – jābūt mērķtiecīgām kampaņām, lai rekrutētu gan Zemessardzē, gan Valsts aizsardzības dienestā iestāties brīvprātīgi".

Pudāns atzina, ka to, kas obligāto dienestu izvēlas iziet 5 gadu garumā Zemessardzē, nav daudz – mazāk nekā 20. 

Motivācija iestāties Zemesardzē ir dažāda, bet "caurskatāms tas, ko Krievija nodarījusi Ukrainas tautai – vai tās ir dusmas par nodarīto, vai bažas par savas ģimenes drošību", turpināja Pudāns.

Biežākais mīts, kas attur no dienesta Zemessardzē, – nepietiks laika. Taču Pudāns norādīja, ka gada laikā ir iespējams atrast trīs nedēļas laika pamatiemaņu iegūšanai.

Kopumā Nacionālajos bruņotajos spēkos ir tuvu pie 10 tūkstošiem karavīru, tostarp Zemessardzē – ap 9800, ar kuriem var nodrošināt ZS uzdevumus. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti