Arī diasporas latvieši atbalsta Ukrainu

Latvieši ārzemēs apzinās, cik nozīmīgi ir atbalstīt Ukrainu. Otrdien Saeimas priekšsēdētāja Daiga Mieriņa (Zaļo un Zemnieku savienība) un Saeimas prezidijs tikās ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību. Gandrīz stundu ilgā sarunā viņi pārrunāja dažādus tematus, tostarp Latvijas drošību un atbalstu Ukrainai.  

Apvienības priekšsēdētājs Pēteris Blumbergs stāstīja, ka visi viņam pazīstamie diasporas latvieši ļoti atbalsta Ukrainu un dara visu iespējamo, lai to turpinātu darīt. Taču ir jāveicina arvien lielāks atbalsts.

"Amerikā vienmēr ir bijuši tādi cilvēki, kas ir orientēti uz izolāciju vai skatīšanos uz iekšu. Un mums ir vienkārši viņi jāpārliecina, ka tas ir labs ieguldījums, ka ir svarīgi turpināt atbalstīt Ukrainu. Un es domāju, ka mēs to paveiksim," sacīja Blumbergs.

ASV un Kanādā drīzumā gaidāmas izšķirošas federālās vēlēšanas, un tās ir svarīgas arī tur dzīvojošajiem latviešiem. Šajā kontekstā Latvijas drošība, NATO un karš Ukrainā spēlē lielu lomu.

"Mēs strādājam kopā ar citām Centrāleiropas valstīm, ar Baltijas valstīm. Un galvenokārt ar ukraiņu sabiedrību Kanādā. Tā ir lielākā ukraiņu diaspora pasaulē, kas ir Kanādā. Tā kā mēs ar viņiem cieši darbojamies un darām to maksimāli, lai viņiem iet labi un viņi var dzīvot drošībā, jo tas nodrošinās, ka Latvija var dzīvot drošībā," stāstīja Latviešu Nacionālās apvienības Kanādā priekšsēdētājs Frics Traugots Kristbergs.

Šī brīža situācija drošības jomā neapšaubāmi attiecas arī uz ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem. Mums ir jāspēj un jāskaidro arī tautiešiem diasporā, ka gan mūsu, gan pasaules drošība ir atkarīga no tā, cik ļoti spēsim palīdzēt Ukrainai – tā izteicās Saeimas spīkere Daiga Mieriņa pēc tikšanās ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti