Aizturētā Linarda pašnāvība Jēkabpils iecirknī: Pret policistu rosina sākt kriminālvajāšanu par bezdarbību un dokumentu viltošanu

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis sākt kriminālvajāšanu pret Valsts policijas amatpersonu par bezdarbību, kā rezultātā izraisītas smagas sekas, un dokumenta viltošanu. IDB apstiprināja LSM.lv, ka lieta saistīta ar pērn notikušo aizturētā pašnāvību Valsts policijas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā Jēkabpilī – vīrietis bija pakāries savās apavu šņorēs.

IDB pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka Valsts policijas amatpersona, pildot tai noteiktos dienesta pienākumus, pirms apcietinātā ievietošanas īslaicīgās aizturēšanas vietā neveica personas pārmeklēšanu, kā rezultātā apcietinātā persona ar neizņemtā priekšmeta palīdzību izdarīja pašnāvību.

Vienlaikus IDB guva pierādījumus tam, ka Valsts policijas amatpersona veikusi dokumenta viltošanu, kurā norādīja ar apcietinātā pārmeklēšanu saistītas neatbilstošas ziņas.

Valsts policijas amatpersonai piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tostarp aizliegums ieņemt noteiktu amatu Valsts policijā. 

Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai ir nodots kriminālprocess ar ierosinājumu uzsākt kriminālvajāšanu par Krimināllikuma 319. panta trešajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – valsts amatpersonas pienākumu nepildīšana, ja ar to izraisītas smagas sekas, un 327. panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu – dokumenta viltošana un izmantošana, ja to izdarījusi valsts amatpersona.

IDB norāda – nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

Iekšējās drošības birojs 2023. gadā sāka 50 kriminālprocesus un kopumā veica pirmstiesas izmeklēšanu 142 kriminālprocesos. Aizvadītajā gadā Iekšējās drošības birojs prokuratūrai nosūtījis 48 kriminālprocesus kriminālvajāšanas uzsākšanai par 98 noziedzīgiem nodarījumiem pret 72 personām – 56 Iekšlietu ministrijas padotības un pašvaldības policijas iestāžu amatpersonām un darbiniekiem, kā arī 16 fiziskām personām.

KONTEKSTS:

Latvijas Televīzijas raidījums "4. studija" pērn vēstīja, ka Valsts policijas (VP) īslaicīgās aizturēšanas izolatorā Jēkabpilī savu apavu šņorēs pakāries aizturētais. Linards arī esot sūdzējies par veselības problēmām, norādīja bojāgājušā mamma Daiga Sazanova. Viņa negribēja ticēt, ka likumsargi šajā situācijā darījuši visu, lai dēls saņemtu nepieciešamo medicīnisko aprūpi un vēlētos dzīvot. Savukārt policijā teica – šis ir ārkārtējs un ļoti rets gadījums, kas tiks rūpīgi izmeklēts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti