Panorāma

Petro Porošenko: Katru nedēļu jādodas uz draugu bērēm

Panorāma

Stradiņa slimnīcas korpusa būvē jaunas problēmas

VDD aiztur pieminekļa apgānītāju; pieminekļi apgānīti arī Lietuvā un Igaunijā

Aiztur personu aizdomās par Latvijas un Baltijas valstu piemiņas vietu apgānīšanu Krievijas uzdevumā

Valsts drošības dienests (VDD) 8. februārī Pāternieku robežkontroles punktā ir aizturējis personu aizdomās par Krievijas specdienesta uzdevumā īstenotu Latvijas piemiņas vietas apgānīšanu, kā arī par provokatīvām darbībām piemiņas vietās citās Baltijas valstīs, informēja VDD.

Aizturētā persona ir Igaunijas un Krievijas dubultpilsonis. VDD pret personu 8. februārī uzsāka kriminālprocesu par palīdzību Krievijas specdienestam pret Latviju vērstā darbībā. 

VDD ir ieguvis informāciju, ka persona šā gada 29. janvārī Tukuma novada Džūkstes pagastā Krievijas specdienesta uzdevumā veica piemiņas akmens "Kurzemes cietokšņa aizstāvjiem – Latviešu leģiona karavīriem" apgānīšanu, aplejot piemiņas akmeni ar sarkanu krāsu.

Aizdomās turētajai personai kā drošības līdzeklis ir piemērots apcietinājums.

Izmeklēšanā VDD cieši sadarbojas ar Lietuvas un Igaunijas partnerdienestiem, jo pastāv aizdomas, ka persona identiskas aktivitātes piemiņas vietās veikusi arī citās Baltijas valstīs. 

Lietuvas mediji nesen ziņoja par to, ka līdzīgi apgānīts piemineklis lietuviešu nacionālajiem partizāniem.

Savukārt liela aktivitāte novērota Igaunijā, kur apgānītas vairākas piemiņas vietas, kā arī izdemolētas iekšlietu ministra un kāda žurnālista automašīnas. Igaunijas drošības policija KAPO par šiem noziegumiem aizturējusi kopumā 10 cilvēkus. Pastāv aizdomas, ka šīs personas savervējuši Krievijas specdienesti tā saukto "psiholoģisko operāciju" veikšanai Baltijas valstīs.

"VDD vērtējumā šādu Krievijas specdienestu organizētu aktivitāšu mērķis ir vairot spriedzi un nedrošības sajūtu sabiedrībā, lai ietekmētu sabiedrisko domu un politisko lēmumu pieņemšanas procesu Latvijā atbilstoši Krievijas interesēm. Konkrētajā gadījumā Džūkstē huligāniskās aktivitātes pret latviešu leģionāru pieminekli ir bijušas vērstas arī uz spriedzes vairošanu starp latviešiem un krieviem," norādīja Drošības dienestā.

VDD sniegs papildu informāciju par izmeklēšanas gaitu atbilstoši kriminālprocesa virzībai.

Saskaņā ar Krimināllikumu par palīdzību ārvalstij vērsties pret Latvijas valsts drošību var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti