Dienas ziņas

Beverīnas novadā izveidota Patvēruma māja

Dienas ziņas

Virgā pirmoreiz notiek Virgafest

2. Zemessardzes novadam jauns komandieris

2. Zemessardzes novada vadību uztic jaunam komandierim - Ervīnam Kopeikam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris Raimonds Graube svinīgā ceremonijā piektdien 2.Zemessardzes novada vadību nodeva jaunam komandierim - pulkvežleitnantam Ervīnam Kopeikam. 

Pulkvežleitnants komandiera maiņas ceremonijā zem 2.Zemessardzes novada karoga zvērēja stāvēt un krist par Latviju. Jaunie amata pienākumi ir atbildīgi, jo, kā uzsvēra NBS komandieris Graube, Latgales zemessargi ir pirmie, kuri stāv valsts drošības sardzē.

"Mani liek frontes pirmajās līnijās, ja tā varētu pateikt, un es uzskatu, ka tas ir liels gods un liela atbildība, no kuras es noteikti nebaidos. Zinot, cik laba apmācības sistēma un labi sagatavoti ir zemessargi, kopā mēs varēsim izdarīt vēl daudz vairāk," teica Kopeika.

Tikmēr Graube norādīja, ka sabiedrībā vērojami atšķirīgi viedokļi un izpratne par drošību Latgalē. "Es domāju, ka zemessargi ir vislabākā atbilde, jo zemessargs ir valsts pilsonis, valsts iedzīvotājs, kurš vēlās šo valsti aizstāvēt," teica NBS komandieris.

Līdzšinējais 2.Zemessardzes novada komandieris pulkvežleitnants Aivars Valeniks savus pienākumus sāka pildīt pirms pieciem gadiem - valsts finanšu krīzes laikā, kad trūka militārā ekipējuma un bija liels izaicinājums noturēt interesi par zemessardzi. Šobrīd 2.Zemessardzes novadā sasniegts augsts līmenis.

"Tagad sakarā ar mūsu krīzes pārvarēšanu un aizsardzība budžeta palielināšanos nākošā komandiera uzdevums būs veiksmīgi apgūt šos papildu līdzekļus, kas nāks zemessardzē, lai apbruņotu ar modernākiem ieročiem, ekipējumu mūsu zemessargus," tā Valeniks.

Komandiera maiņas ceremonijā piedalījās arī ASV Mičiganas pavalsts Nacionālās gvardes kareivji, ar savu klātbūtni apliecinot sadarbību un draudzību ar Latvijas NBS un zemessardzi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti