Dienas ziņas

RVT audzēknis ieguvis 3. vietu konkursā Austrijā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

RTU iekļuvusi 50 pasaules zaļāko augstskolu vidū

RTU iekļūst pasaules zaļāko augstskolu top 50

Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) zaļās politikas un ilgtspējas reitingā atzīta par 45. zaļāko universitāti pasaulē.

Augstskola savu pozīciju kopš pērnā gada kāpinājusi par 10 vietām un saglabā savu līdera pozīciju Latvijā un Baltijā. Neviena cita augstskola Baltijā nav iekļuvusi pat 200 zaļāko augstskolu topā.

"GreenMetric" reitingā augstskolas sakārtotas pēc tā, kā tās mazina savu kaitīgo ietekmi uz vidi. Augstākās izglītības iestādes vērtētas sešos kritērijos: infrastruktūra, energoefektivitātes un klimata pārmaiņu mazināšana, atkritumu apsaimniekošana, ūdens resursu efektīva izmantošana, transporta infrastruktūra un vides izglītība un zinātne.

"Rīgas Tehniskā universitāte ir pieņēmusi lēmumu konceptuāli, ka mēs kā universitāte nelietojam auto, kas ir ar dīzeļa vai benzīna degvielu kurināmas. RTU šobrīd autoparkā ir tikai elektromobiļi, un mēs pārejam uz to, ka mēs kā universitāte vēlamies nodrošināt savu darbību ar videi draudzīgu transportu, tas ir, bez izplūdes gāzēm," sacīja RTU administratīvais direktors Juris Iljins.

Aizvadītajā gadā universitāte samazinājusi siltumenerģijas patēriņu par 30% un elektrības patēriņu par 35%. RTU stratēģijā iekļauti vides, klimatneitralitātes un ilgtspējas jautājumi. Universitātē pētnieki darbojas pie energoefektivitātes, ekoloģisko materiālu, ūdens attīrīšanas un citiem ilgtspējas jautājumiem.

Reitingā iekļauta arī Liepājas Universitāte, un tā ieņem 294. vietu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti