Kopšanas pabalsts «mūžīgajiem bērniem» kāps par 100 eiro

No 2024. gada 1. janvāra cilvēkiem ar invaliditāti, kuri pārsnieguši 18 gadu vecumu un kuriem invaliditātes cēlonis ir slimība no bērnības, kopšanas pabalsta apmērs tiks palielināts par 100 eiro – līdz 413,43 eiro mēnesī.

Valdības grozījumi attiecīgajos Ministru kabineta noteikumos arī paredz, ka par 2024. gada janvāri un februāri nodrošinās kopšanas pabalsta piešķiršanu un izmaksu vēl iepriekšējā apmērā, tas ir, 313,43 eiro mēnesī, savukārt  kopšanas pabalsta izmaksu jau paaugstinātajā apmērā nodrošinās ar martu, vienlaikus izmaksājot kopšanas pabalsta starpību par janvāri un februāri. 

Tāpat valdība lēma 

no 2024. gada palielināt piemaksas pie ģimenes valsts pabalsta par bērnu ar invaliditāti apmēru līdz 160 eiro mēnesī. 

Pēdējo reizi piemaksa tika pārskatīta 2009. gadā, un kopš tā laika tā bija 75 lati jeb vēlāk 106,72 eiro mēnesī. 

Šāda piemaksa 2023. gada pirmajā pusgadā tika izmaksāta vidēji par 8 540 bērniem mēnesī. Valsts budžetā šim kāpinājumam nākamgad vajadzēs papildus 5,4 miljonus eiro.

Līdzās tam nākamgad par 31 centu kāps stundas maksa par asistentu pakalpojumu, ko var saņemt cilvēki ar invaliditāti izglītības iestādēs. Pašlaik valsts nodrošina atlīdzību par vienu asistenta pakalpojuma stundu 5,11 eiro apmērā, tai skaitā darba samaksu, valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas un iedzīvotāju ienākuma nodokli. Saskaņā ar valdības lēmumu no 2024. gada 1. janvāra valsts maksās par 31 centu vairāk – 5,42 eiro stundā.

Izmaiņu anotācijā norādīts, ka šāds kāpums nepieciešams, lai saglabātu profesijas konkurētspēju un nepasliktinātu iespējas piesaistīt atbilstošu asistenta pakalpojuma sniedzēju. Tāpat norādīts uz atalgojuma kāpumu par 6% nākamgad valsts un pašvaldību institūcijās nodarbinātajiem ierēdņiem un darbiniekiem. Personu ar invaliditāti skaits, kuriem valsts finansē asistenta pakalpojumu, šogad septembrī bija 461. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti