Panorāma

Atklāj Bērnu un jauniešu psihiskās veselības centru

Panorāma

Panorāma

Aizkraukles stadionā nobrukusi daļa atbalsta sienas

Aizkraukles stadiona jaunajā daļā nobrukusi daļa gabionu sienas

Aizvadītajā svētdienā Aizkraukles stadiona jaunajā daļā nobrukusi daļa gabionu sienas. Nogruvumu izraisījis atkusnis un lielais nokrišņu daudzums, kas radījis zemes noslīdeni, un atbalsta siena to nav noturējusi, liecina informācija pašvaldības mājaslapā.

Gabions ir dažādas formas un tilpuma kaste vai pīts karkass, kas piepildīts ar smiltīm, šķembām un akmeņiem. Gabionu izmantošana ļauj ātri uzbūvēt nostiprinošas pretnobrukumu būves: tos izmanto stāvu zemes nogāžu nostiprināšanai, ceļu būvē, uzbērumos un ieraktnēs, kā arī dambju un terašu nostiprināšanai.

Gabionu siena vēl atradās būvniecības procesā. Neparedzēta un nepieļaujama svēršanās bija konstatēta jau vasaras beigās pēc augusta lielajām lietavām. Kopš augusta atbalsta sienas stāvoklim tika sekots līdzi, regulāri veicot mērījumus.  

Pašvaldība arī atrada risinājumu, kā sienu nostiprināt, projekta dokumentācija iesniegta saskaņošanai būvvaldē, bija plānots jau šonedēļ uzsākt gabionu nostiprināšanas darbus, taču neplānotais atkusnis liedza uzsākt būvdarbus.

Aizkraukles stadiona kopējais gabionu sienas garums ir 106 metri, pašlaik noslīdējusi 10 metru plata būves daļa.

Pirmdien, 18. decembrī, visas procesā iesaistītās puses ārkārtas būvsapulcē vienojās par šobrīd darāmajiem darbiem. Būvniekam uzdots novērst turpmāku nogruvumu veidošanos. Tiks norobežota papildu teritorija, lai tai nepiekļūtu nepiederošas personas un neradītu bīstamību veselībai un dzīvībai.

Laikapstākļu dēļ nav iespējams uzsākt atbalsta sienas atjaunošanu jau šajā nedēļā, taču tas tiks darīts, līdzko būs iespējams, norādīja pašvaldība.

Pašvaldība uzņemsies atbildību un nodrošinās multifunkcionālā laukuma pabeigšanu un nodošanu ekspluatācijā, taču plānots, ka

tiks uzsākta tiesvedība, lai radušos izdevumus piedzītu no projektēšanā un būvniecībā iesaistītajām atbildīgajām amatpersonām un uzņēmumiem.

Nogruvums neskar un neietekmē jaunizbūvēto futbola laukumu, tāpēc pēc norobežojošo zīmju izvietošanas futbola entuziasti tajā varēs uzsākt treniņus jau pavisam drīz, pirms objekts kopumā tiks nodots ekspluatācijā, informēja pašvaldība.

Sākotnēji bija iecerēts pārbūvēto stadiona daļu nodot ekspluatācijā 2023. gada nogalē, taču vairāku tehnoloģisko paužu un neplānotu darbu dēļ, tostarp arī nogruvuma radīto seku novēršanai, darbu noslēgums pagarināts līdz nākamā gada pavasarim.

Aģentūra LETA vēstīja, ka Aizkraukles stadionu pārbūvē SIA "Asfaltbūve". Būvdarbi sākti 2022. gada vasarā.

Stadiona pārbūvei bija paredzēts tērēt 1 192 074 eiro, no kuriem 1 013 263 eiro piešķirti no valsts budžeta līdzekļiem. Savukārt pašvaldības līdzfinansējums sākotnēji bija plānots 178 811 eiro.

SIA "Asfaltbūve" pieder Mārim Lavrinovičam, liecina "Firmas.lv" dati. Uzņēmuma apgrozījums pērn bija 4,61 miljons eiro, bet peļņa – 0,2 miljoni eiro.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti