Stradiņa slimnīcā bažījas, ka apdraudēta jaunās ēkas būvniecība

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Stradiņa slimnīca bažījas par norisēm jaunās ēkas būvniecībā, informēja slimnīcā.

Būvdarbu veicējs, SIA "Velve", informējis slimnīcu, ka pieprasa mainīt noslēgto vienošanos par būvniecības izmaksu indeksāciju un būvdarbu izpildes termiņu. Slimnīcas vadība ir ieinteresēta būvdarbu turpināšanā un risina jautājumu, lai Latvijas iedzīvotājiem būtu iespēja saņemt ārstniecības pakalpojumu mūsdienu medicīnas prasībām atbilstošās telpās iespējami drīzāk. 

2022. gada augustā ar "Velvi" tika panākta vienošanās par būvniecības procesa sadārdzinājuma segšanu un būvdarbu termiņa pagarinājumu līdz 2023.gada maijam Krievijas agresīvā kara Ukrainā radīto seku dēļ. Slimnīca sagaidīja no būvdarbu veicēja aktīvu rīcību, iesniedzot pamatojošo dokumentāciju sadārdzinājuma segšanai un būtiski kāpinot būvdarbu tempu.

Slimnīcā norādīja, ka solītā aktīvā rīcība no būvdarbu veicēja nesekoja – sadārdzinājuma pamatojošie dokumenti iesniegti nepilnā apjomā, būvdarbu temps būtiski krities. Tā vietā būvdarbu veicējs iesniedzis pieprasījumu visu būvdarbu izmaksu indeksēšanai, tai skaitā savai peļņas daļai, kā arī pieprasījis būvdarbu termiņa pagarinājumu līdz 2023. gada beigām.  

"Kopš vienošanās noslēgšanas augustā Stradiņa slimnīcai ar "Velvi" notikušas aktīvas sarunas par sadārdzinājuma pamatojošās dokumentācijas iesniegšanu un rīcību būvdarbu tempa paaugstināšanai. Diemžēl sarunās SIA "Velve" sniedz mainīgu informāciju – gan par dokumentācijas iesniegšanas datumiem, gan sadārdzinājuma kopējo apjomu un būvdarbu izpildes termiņiem," slimnīca norādīja paziņojumā medijiem.

Slimnīca uzskata, ka, lai nodrošinātu jaunās ēkas būvniecības pabeigšanu iespējami drīzāk, būtiski ar "Velvi" rast vienotu, atklātu un konstruktīvu pieeju turpmākā būvdarbu izpildē – sadārdzinājumu segt tikai pamatotās pozīcijās, neizmantojot Krievijas uzsākto karu Ukrainā nepamatotu izmaksu segšanai uz pacientu un sabiedrības rēķina. 

Nākamā saruna ar būvniecības uzņēmuma pārstāvjiem paredzētas 20. decembrī. Slimnīcas vadība šonedēļ aicinājusi uz sarunu par radušos jautājumu SIA "Velve", Veselības ministriju, Ekonomikas ministriju, Finanšu ministriju, Latvijas būvuzņēmēju asociāciju, Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un citus adresātus. 

KONTEKSTS:

Jau ziņots, ka darbu pie Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa otrās daļas varētu nepabeigt laikā. Šādas bažas radušās darbu pasūtītājam – slimnīcai. Tā novērojusi, ka pēdējos mēnešos un arī kopumā apgūta vien trešdaļa no plānotās summas, taču darbi jābeidz jau nākamajā pavasarī. Būvnieks paredz, ka projekts kļūs dārgāks un pavasarī darbi vēl turpināsies, bet sola, ka līdz nākamā gada beigām viss būs pabeigts.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti