Dienas ziņas

Rīgā uz tramvaja sliedēm atrasts bojā gājis cilvēks

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Varēs izvēlēties personu apliecinošu dokumentu saņemšanas vietu

Noformē Daugavpilī, izņem Rīgā – var izvēlēties PMLP nodaļu pases un eID kartes saņemšanai

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) nodaļās no trešdienas, 19. jūlija, ir jauns pakalpojums – pasi vai eID karti var noformēt vienā nodaļā, bet jauno dokumentu izņemt citā nodaļā, informēja pārvaldē.

"Pārvaldes svarīgākā prioritāte ir nodrošināt klientiem ērtus un modernus pakalpojumus. Ņemot vērā klientu atsauksmes, kā arī nerimstoši strādājot pie pakalpojumu uzlabošanas, lai tie atbilstu visaugstākajām klientu prasībām, radīts jauns pakalpojums – pasi vai eID karti var noformēt, piemēram, Daugavpils nodaļā, bet izvēlēties saņemt Rīgas 1. nodaļā," pastāstīja PMLP priekšniece Maira Roze. 

Pakalpojums būs pieejams visās 29 PMLP nodaļās, taču jāņem vērā, ka veikto izvēli nebūs iespējams mainīt — dokumentus nebūs iespējams pārsūtīt uz citu nodaļu. 

"It īpaši vasaras mēnešos, kad cilvēki ceļo, viņiem šī iespēja noderētu. Vislielākās rindas un pieprasījums veidojas Rīgā, bet reģionos ir brīvi, tādēļ klientiem dodam iespēju," sacīja PMLP priekšnieces vietnieks Uldis Apsītis.

Tāpat jāņem vērā, ka 

Siguldas, Smiltenes, Līvānu, Krāslavas filiālēs nebūs iespējams saņemt citās nodaļās noformētos dokumentus.

Taču, ja klients šajās filiālēs noformēs dokumentus, būs iespēja to saņemšanai izvēlēties jebkuru no 29 pārvaldes nodaļām, norādīja PMLP.

"Mums tur nav iespēja uzglabāt dokumentus, un tās ir pašvaldību telpas," paskaidroja Apsītis.

Lielākās rindas, lai saņemtu personu apliecinošus dokumentus, ir PMLP nodaļās Rīgā un Pierīgā, Jelgavā, Ogrē. Ārpus galvaspilsētas situācija ir tāda, ka dokumentu var noformēt tajā dienā, kad vēlaties, turpināja PMLP pārstāvis.

Savukārt, ja pase vai eID karte noformēta Latvijas pārstāvniecībā ārvalstīs (vēstniecībā vai konsulātā), personu apliecinošu dokumentu varēs saņemt tikai tajā pārstāvniecībā, kurā tas noformēts.

Personu apliecinoši dokumenti ārvalstīs netiek pārsūtīti uz citām Latvijas pārstāvniecībām.

Pakalpojums ir bez maksas — būs jāsamaksā tikai ierastā valsts nodeva par pases vai eID kartes noformēšanu. 

PMLP arī atgādināja, ka uz jaunās pases un/vai eID kartes nomaiņu obligāti jāņem līdzi vecie personu apliecinošie dokumenti, kas būs jānodod nodaļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti