Uz Valkas novada mēra amatu varētu virzīt divus pretendentus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Uz Valkas novada domes priekšsēdētāja amatu, iespējams, tiks virzīti divi pretendenti, aģentūrai LETA apliecināja Valkas novada domes deputāts Viesturs Zariņš ("Jaunā Vienotība").

Zariņš atzina, ka viņš ir viens no pretendentiem uz priekšsēdētāja amatu, savukārt ar otru pretendentu vēl notiekot sarunas. "Ja šis cilvēks piekritīs pretendēt, tad pats par to arī paziņos," pauda Zariņš.

Ceturtdien notikušajā domes ārkārtas sēdē deputāts Vilmārs Vesingi, kuru domē ievēlēja no Vidzemes partijas un "Latvijas attīstībai" (LA) apvienotā saraksta, bet šā gada martā viņš un vēl divi deputāti – Gita Avote un Jānis Anže – atstāja bijušā domes priekšsēdētāja Venta Armanda Kraukļa (Vidzemes partija) vadīto frakciju, uzsvēra, ka nākamais priekšsēdētājs nebūs ne Krauklis (Vidzemes partija), ne Zariņš.

Vesingi aģentūrai LETA norādīja, ka Zariņš nav pelnījis būt priekšsēdētāja amatā un viņš Zariņa kandidatūru nekādā gadījumā neatbalstīs, jo arī Zariņš, astoņus gadus būdams domes priekšsēdētāja vietnieka amatā, nav rīkojies godīgi pret kolēģiem, īstenojot "Ķieģeļcepļa" projektu. "Man šāda Zariņa attieksme nav pieņemama," uzsvēra Vesingi.

Vaicāts par to, vai otrs pretendents uz domes priekšsēdētāja amatu varētu būt Avote, Vesingi šo informāciju ne noliedza, ne apstiprināja.

Avote patlaban nav atbildējusi, vai plāno kandidēt uz pašvaldības priekšsēdētāja amatu.

Zariņš informē, ka piektdien plāno pašvaldībā iesniegt pieprasījumu par domes ārkārtas sēdes sasaukšanu. Saskaņā ar Pašvaldību likumu tā ir jāsasauc triju darbdienu laikā – līdz 23. maijam.

Mainoties domes priekšsēdētājam, mainīsies arī domes priekšsēdētāja vietnieks. Zariņš prognozē, ka

vietnieka amatu ieņems tas deputāts, kurš no priekšsēdētāja amatam izvirzītajiem kandidātiem netiks ievēlēts par priekšsēdētāju.

Vesingi pauda satraukumu par to, kas būs nākamais priekšsēdētājs, jo nav zināms, vai otrs pretendents piekritīs kandidēt. Viņš pats neplāno kandidēt ne uz priekšsēdētāja, ne vietnieka amatu, jo vēlas attīstīt savu profesionālo karjeru.

Vesingi ieskatā pašvaldībai ir vajadzīgs pilna laika priekšsēdētāja vietnieks, jo īpaši, ja par priekšsēdētāju kļūst cilvēks, kuram nav pieredzes pašvaldību darbā.

Turklāt patlaban pašvaldībā jau ilgstoši nav arī izpilddirektora. Šomēnes izpilddirektora amatā ir apstiprināts bijušais Vijciema un Zvārtavas pagastu pārvaldnieks Valdis Šaicāns, kurš darbu sāks 12. jūnijā, informēja Vesingi.

KONTEKSTS:

Valkas novada domes deputātu vairākums ceturtdien ārkārtas sēdē no domes priekšsēdētāja amata atbrīvoja Ventu Armandu Kraukli (Vidzemes partija).

Līdz šim Kraukli atbalstīja 8 no 15 domniekiem, taču pēdējā laikā viņa sarakstu pameta trīs deputāti, un divi no viņiem atbalstīja otrdien, 9. maijā, iesniegto mēra demisijas pieprasījumu. Līdz ar to opozīcija savāca balsis Kraukļa gāšanai. 

Opozīcija priekšsēdētājam pārmet vadības stilu, nesaprotamus, savtīgus lēmumus. Precīzāk – opozīcija pārmet priekšsēdētājam necieņas izrādīšanu deputātiem, jo Krauklis devies komandējumā uz Gruziju, lai gan deputāti balsoja pret šo braucienu. Uz Gruziju domes priekšsēdētājs gan devās par savu naudu, savā atvaļinājumā.

Savukārt Krauklis uzskata, ka pret viņu ir vērsta apzināta, nepamatota apmelnošanas kampaņa.

Sašķēlusies ir arī Valkas sabiedrība, Kraukļa atbalstītāji savākuši 548 parakstus ar prasību deputātiem, kuri pārgāja opozīcijas pusē, nolikt mandātus. Šai prasībai gan nav juridiska pamata.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti