Dienas ziņas

Aizvadīts Eiropas čempionāts muitas kinologiem

Dienas ziņas

Rīgā iebraucot Daugavā, gājis bojā cilvēks

Liepājā piketē pret koku izciršanu

Liepājā piketē pret koku izciršanu autostāvvietas izveidei

Šodien pretī Liepājas domes ēkai piketā pulcējās iedzīvotāji un vides aktīvisti, lai protestētu  pret pašvaldības ieceri nocirst vairākus desmitus koku. Paredzēts izveidot autostāvvietu plānotajam veselības veicināšanas centram. Lai gan pērn vasarā sabiedriskajā apspriešanā  lielākā daļa iedzīvotāju bija pret šo ieceri, tomēr dome izsniedza atļauju nocirst 42 kokus.

Kultūras galvaspilsēta bez demokrātijas, nākotni kokiem, dabūsi pa mizu – šādi un citi saukļi bija lasāmi uz piketa dalībnieku plakātiem.

"Lai necērt kokus, lai zaļā zona neaiziet lietuviešu kaut kādiem uzņēmējiem iežogota stāvvietā parkā, bet paliek mums – cilvēkiem.  Necērt mūsu lielos kokus un neattaisnojas, ka iestādīs vietā maziņus," pauda piketa dalībniece Ivonna.

Pikets pret koku izciršanu Liepājā.
Pikets pret koku izciršanu Liepājā.

"Visvairāk man sāp, protams, vides iznīcināšana un tas, ka valdība ļoti bieži mūs nedzird," atzina piketa dalībnieks Nikolajs.

Piketa rīkotāji un dalībnieki ir neapmierināti, ka domes deputāti neņem vērā sabiedrības viedokli un tādējādi demotivē iedzīvotājus iesaistīties lēmumu pieņemšanā.

Publiskajā apspriešanā par koku ciršanu autostāvvietas izveidei Jūrmalas parka tuvumā pērn piedalījās 242 respondenti, no kuriem lielākā daļa – 175 – neatbalstīja koku ciršanu, bet dome viņu viedokli ignorē.

"Tad brīnāmies, kādēļ līdzdalība ir tik zema. Kad vienreiz pamēģina, otrreiz pamēģina. Mēs jau darām to brīvprātīgi. Man atšķirībā no domes deputātiem vai darbiniekiem, mums nemaksā par viedokļa paušanu. Tad tu domā, vai ir jēga vispār," sprieda biedrības "Radi Vidi Pats" valdes loceklis, piketa rīkotājs Staņislavs Babins.

"Ja jums mūsu viedoklis nav saistošs, tad kādēļ jūs mēģināt to izzināt?" vaicāja biedrības "Radi Vidi Pats" valdes loceklis, piketa rīkotājs Valērijs Križevičs.

Pašvaldība gan noliedza, ka sabiedrības viedoklis netiekot ņemts vērā, un uzsvēra, ka vienkārši šajā gadījumā speciālistu atzinums nesakrīt ar sabiedrības redzējumu.

"Sabiedrības viedokli apkopo eksperti, kas nav ne domes priekšsēdētājs, ne domes priekšsēdētāja vietnieks, ne arī kāds deputāts. Tie ir eksperti, kas ir studējuši, mācījušies, izglītojušies konkrētajā nozarē, un, ja viņu viedoklis ir tāds, es nevaru viņu apšaubīt," norādīja Liepājas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Gunārs Ansiņš (Liepājas partija).

"Šajā gadījumā tie koki ir novērtēti. Tie, kas ir vērtīgi, tos ir paredzēts saglabāt. Tie, ko apstādījumu komisija izvērtē kā mazvērtīgus, tos ir paredzēts tikai cirst," skaidroja Liepājas pilsētas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs.

Nociršanai paredzētie koki
Nociršanai paredzētie koki

Piketa rīkotāji ir neizpratnē, kādēļ autostāvvietai nepieciešams jauns laukums, lai gan netālu, vien pārdesmit metru attālumā, jau atrodas divas šādas vietas. Pilsētas galvenais arhitekts norādīja, ka ar esošajām stāvvietām nepietiek un jauno autostāvvietu necels tikai plānotajam veselības centram, bet tā jau iepriekš bijusi paredzēta pludmales zonas attīstības plānā.

"Īsti nav alternatīvas, ja mums nav to stāvvietu tajā zonā. Viss viens, vai tie būtu SPA vai cita veida apmeklētāji, tad kur tās mašīnas paliks?" vaicāja Liepājas pilsētas galvenais arhitekts.

Ja piketā netiks uzklausīti, tā rīkotāji plāno nepadoties un turpināt diskusiju ar domi, piedaloties aptaujās, darba grupās, sanāksmēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti