Valsts policijā sākta dienesta pārbaude saistībā ar sievietes vajāšanu un slepkavību Jēkabpils novadā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Valsts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks uzdevis sākt dienesta pārbaudi saistībā ar Jēkabpils novadā notikušo slepkavību, lai pārliecinātos, ka policisti ir rīkojušies atbilstoši normatīvajam regulējumam, pietiekoši aktīvi un profesionāli.

VP informēja, ka šobrīd rūpīgi un detalizēti tiek veikts konkrētās situācijas izvērtējums, policija pārskata esošā tiesiskā regulējuma efektivitāti un iespējamās tiesiskā regulējuma nepilnības, vērtējot gan šo, gan līdzīga rakstura gadījumus – vai regulējums ir pietiekošs un ko darīt ar šādām personām, uz kurām nedarbojas spēkā esošās sankcijas, kuras tiek piemērotas par lēmumu par pagaidu aizsardzību nepildīšanu. 

Tāpat tiekot vērtēta arī citu iesaistīto institūciju loma – iesaiste, darbības un atbildība. 

Līdz ar visas situācijas objektīvu izvērtējumu attiecīgi tālāk tiks rosināti priekšlikumi nepieciešamajiem likuma grozījumiem, atzīmēja VP.

19. aprīlī pulksten 13.00 Ruks sniegs īsu komentāru saistībā ar Jēkabpils novadā notikušo slepkavību un VP policijas turpmākajām darbībām. 

KONTEKSTS:

Valsts policija turpina meklēt 53 gadus veco Leonu Rusiņu, kurš Jēkabpils novadā nogalinājis bijušo dzīvesbiedri, bet pirms tam viņu vairāk nekā gadu vajāja un terorizēja.

Lai gan ar tiesas lēmumu Rusiņam bija liegums sievietei tuvoties, vīrietis to ignorēja. Arī sievietes kolēģes bez mitas tika terorizētas – saņēma rupjus zvanus un īsziņas. Tagad pēc kolēģes slepkavības, kamēr Rusiņš nav notverts, viņas neatstāj savus mājokļus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti