Rīta Panorāma

Polijas robežas ar Krieviju izvietos kameras un sensorus

Rīta Panorāma

Zviedrijā pēdējos 30 gados plašākās militārās mācības

Intrvija ar CERT.LV vadītāju Baibu Kaškinu

«Cert.lv» vadītāja: Mākslīgā intelekta izmantošanā jābūt regulējumam

Mākslīgā intelekta izmantošanā ir jābūt regulējumam. To Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" sacīja informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas "Cert.lv" vadītāja Baiba Kaškina.

Īstas sarunas par mākslīgo intelektu

Īstas sarunas par mākslīgo intelektu

Izsaki viedokli par mākslīgo intelektu un dalies savā pieredzē, kā mākslīgo intelektu vislabāk iekļaut savā ikdienā, pievienojoties LSM.lv "Facebook" jaunizveidotajai domubiedru grupai!

Kaškina sacīja, ka arī kiberdrošības jomā tiekot domāts par visām mākslīgā intelekta izmantošanas sekām. Kopumā viņa vērtēja, ka šīs tehnoloģijas progresu apturēt ir grūti. 

Kaškina uzskata, ka arī mākslīgā intelekta izmantošanā ir jābūt regulējumam. Vienlaikus viņa skaidroja, ka kiberjomā mākslīgo intelektu var izmantot, gan lai radītu ļoti ticamus un labi veidotus uzbrukumus, gan arī to var izmantot aizsardzībā, lai proaktīvi atpazītu uzbrukumu mēģinājumus.

Kopumā apdraudējuma līmeni Latvijas kibertelpā Kaškina joprojām vērtēja kā augstu.

"Apdraudējuma līmenis Latvijas kibertelpā joprojām saglabājas augsts, bet, salīdzinot ar pagājušo gadu, situācija ir mierīgāka. (..) Pagājušā gada laikā ir ļoti daudz darīts, lai tādi ikdienišķi piekļuves lieguma uzbrukumi visi paietu nepamanīti, jo viņi turpina notikt gandrīz katru dienu. Gandrīz nevienu no tiem nepamanām. Līdz ar to šajā jomā aizsardzība ir ļoti augstā līmenī," atzīmēja "Cert.lv" vadītāja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti