VID nekonstatē pārkāpumus Daugavpils mēra Elksniņa deklarāciju pārbaudē

Valsts ieņēmumu dienests (VID) nav konstatējis pārkāpumus Daugavpils mēra Andreja Elksniņa valsts amatpersonas deklarāciju pārbaudē. To Latvijas Radio atzina VID Nodokļu pārvaldes Valsts amatpersonu datu administrēšanas daļas vadītāja vietniece Arta Praula.

"Elksniņa gadījumā tika veikta padziļināta pārbaude par 2021. un 2022. gada deklarāciju. Tika uzsākts administratīvā pārkāpuma process un arī izbeigts. Mēs nekonstatējām pārkāpumus," sacīja Praula.

Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) Daugavpils mēra lietu šobrīd izvērtē padziļināti, Latvijas Radio apstiprināja KNAB pārstāve Paula Vilsone-Milašēviča. 

VID Nodokļu pārvaldes Valsts amatpersonu datu administrēšanas daļas vadītāja vietniece Arta Praula
00:00 / 00:15
Lejuplādēt

Pērnā gada beigās Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica" atklāja, ka Daugavpils mērs Elksniņš acīmredzami dzīvo pāri saviem līdzekļiem.

Žurnālisti secināja, ka divi Elksniņa kurpju pāri maksā tik, cik Elksniņš mēnesī pērn saņēmis kā mērs jeb 2200 eiro pirms nodokļiem – un nekas lāgā pāri nepaliekot.

Tieši no valsts amatpersonas deklarācijas "Re:Baltica" secināja, ka uzkrājumu viņam nav un arī iepriekšējo gadu ienākumi pēdējos piecos gados, kopš viņš atgriezies Daugavpilī, mēnesī nepārsniedz vidēji 2000 eiro. Tajā pašā laikā Daugavpils mērs valkā dārgu zīmolu apģērbu, kāzas svin Komo ezera krastā Itālijā, bet dzīvesbiedre iegādājas plašu dzīvokli, neņemot hipotekāro kredītu.

Amatpersonu deklarācijas ļauj secināt, kādi ir amatpersonu ienākumi, cik lieli parādi, vai ir kādi uzkrājumi. Eksniņa gadījumā redzams, ka tēriņi pārsniedz oficiālos ienākumus un tas raisīja aizdomas par ienākumu legalitāti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti