PVD: Bauskas novadā audzētavā nepiemērotos apstākļos turēti vairāk nekā 100 suņi

Par dzīvnieku labturības prasību pārkāpumiem un ilgstošu konstatēto pārkāpumu nenovēršanu Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) otrdien, 19. martā, no dzīvnieku audzētavas "Lieldeviņzare" Bauskas novadā izņēmis lielu skaitu suņu, kas tiks nogādāti dzīvnieku patversmēs.

Suņu izņemšana no audzētavas vēl turpinās, tādēļ PVD vēl nevarēja pateikt precīzu izņemto dzīvnieku skaitu. Taču pēc dienesta aplēsēm šajā dzīvnieku turēšanas vietā tiek turēti vairāk nekā 100 suņi.

PVD konstatējis, ka dzīvnieki tiek turēti nepiemērotos apstākļos, nenodrošinot tiem pilnvērtīgu barību un brīvi pieejamu dzeramo ūdeni, dzīvnieku veselībai un dzīvībai drošu vidi un pieļaujot nekontrolētu to vairošanos.

Dzīvnieku audzētava "Lieldeviņzare" jau iepriekš bija nonākusi PVD uzmanības lokā un vairākkārt saņēmusi aizrādījumus par pārkāpumiem tās darbībā, kas, ja netiks novērsti, var novest pie dzīvnieku izņemšanas.

Veicot atkārtotas pārbaudes audzētavā, PVD konstatēja, ka pārkāpumi nav novērsti, dzīvnieku īpašniece viena nespēj nodrošināt atbilstošu dzīvnieku aprūpi, un kopumā netika novēroti situācijas uzlabojumi.

Par konstatēto uzsākts administratīvā pārkāpuma process un tā ietvaros pieņemts lēmums dzīvniekus izņemt.

Šobrīd izņemtie dzīvnieki ir patversmēs, un Nodrošinājuma valsts aģentūra veiks tālākās rīcības attiecībā uz dzīvnieku realizāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti