Panorāma

Mazās Justīnes slepkavības lietu nodod tiesai

Panorāma

Rēzeknes dome noraida piedāvājumu par bezdeficīta budžetu

Vēl pastāv iespēja vienoties par PSKUS būvlaukuma pārņemšanu

Stradiņa slimnīca piedāvā «Velvei» vienoties par būvlaukuma pārņemšanu nekavējoties

Stradiņa slimnīcas vadība būvfirmai "Velve" pirmdien, 19. februārī, piedāvājusi vienoties, tādējādi slimnīca nekavējoties pārņemtu jaunā A2 korpusa būvlaukumu. Slimnīcā stingri apņemas nepieļaut garas izlīguma sarunas bez objekta pārņemšanas. 

Jāatgādina, ka pirms nedēļas slimnīca līgumu lauza vienpusēji, taču būvnieks objektu neplānoja pamest, uzskatot, ka pasūtītājs rīkojas prettiesiski.

Stradiņa slimnīca piedāvā «Velvei» vienoties par būvlaukuma pārņemšanu nekavējoties
00:00 / 02:40
Lejuplādēt


Tomēr pirmdien varētu būt iezīmējušies pirmie kompromisa soļi starp slimnīcu un būvnieku, jo abas puses atkal tikās, lai vienotos par būvlaukuma nodošanu. Stradiņa slimnīcas piesaistītais zvērinātais advokāts Benno Butulis sacīja – būvfirma "Velve" slimnīcai piektdien, 16. februārī, teikusi, ka attiecības var izbeigt, savstarpēji vienojoties.

"Vienošanās tiek noslēgta nekavējoties. Vienošanās brīdī nekavējoties tiek nodots būvlaukuma valdījums. Tas ir ļoti svarīgi pasūtītājam, lai nodrošinātu darbu nepārtrauktību un sasniegtu rezultātu. Vienlaikus puses vienojas, ka visas vēsturiski iegūtās tiesības, pretenzijas, pabeidzamās lietas puses atrisina pēc tam, nekādā veidā nezaudējot tās ar šādu vienošanos. [Tas var notikt] pēc tam, kad objekta valdījums ir nodots pasūtītājam un pasūtītājs jau var sākt nākamos neatliekamos darbus, nodrošinot būvdarbu nepārtrauktību," Butulis iezīmēja pasūtītāja redzējumu.

"Ir svarīgi nodrošināt būvdarbu nepārtrauktību un, vadoties no iepriekšējā procesa, kurā no vienas puses līgums tiek vienpusēji izbeigts, no otras puses nāk paziņojums no būvnieka, ka mēs neiebilstam idejiski izbeigšanai, bet mēs gribam, lai tas notiek uz vienošanās pamata, ir skaidrs, ka svarīgākais punkts šobrīd nekavēt būvlaukuma pārņemšanu, jauna būvnieka izvēli un būvdarbu nepārtrauktības nodrošināšanu," turpināja Butulis.

Vienošanos slimnīca piedāvā noslēgt līdz 20. februāra vakaram, pretējā gadījumā trešdien slimnīca būvlaukumu sāks pārņemt pašu spēkiem. Ja būvnieks objektu tomēr nevēlēsies atstāt, sarunās varētu iesaistīties arī policija un citas tiesībsargājošās iestādes.

"Šāda vienošanās ir relatīvi skaidra un vienkārša. Visām pusēm saprotama. Ja tāda ir iespējama, tad ir iespējama, ja nav, tad objekts tiek pārņemts uzsāktā pārņemšanā līgumā paredzētajā gadījumā apstākļos, kad līgums ir ticis vienpusēji lauzts. Līgumā precīzi ir uzrakstīts, ka, neatkarīgi no būvnieka nepiekrišanas, objekts ir jānodod. Juridiskās procedūras var veikt pēc tam. Attiecīgi slimnīca rīkojas stigri pieturoties līguma regulējumam un droši vien paļaujas, ka būvnieks tam pieturēsies, par ko gan mēs, protams, nevaram zināt," norādīja advokāts.

Savukārt būvfirmas "Velve" pārstāvis Valdis Koks teica, ka viņi rūpīgi iepazīstas ar slimnīcas piedāvājumu saturu un plašāk šo jautājumu ar pasūtītāju plānot izrunāt otrdien, kad gaidāma atkārtota tikšanās.

Vienlaikus Koks norādīja, ka situācija joprojām nav mainījusies. Viņi uzskata, ka, laužot līgumu vienpusēji, slimnīca rīkojas prettiesiski, tāpēc būvnieki netaisās pamest objektu. Arī "Velve" esot piesaistījusi advokātus, kas uzskatot, ka slimnīcas rīcība pārkāpj noteikumus.

Advokāts Butulis šodienas sarunas raksturoja kā tehniskas, abām pusēm pārmetumiem laiku neveltot.

Tikmēr Stradiņa slimnīca arī paziņojusi, ka pērn oktobrī atceltā slimnīcas valde nav nodrošinājusi būvniecības līguma savlaicīgu izpildi no SIA "Velve" puses. Viņi kavējušies vienpusēji izbeigt līgumu, tiklīdz kļuva skaidrs, ka līgumu noteiktajā termiņā neizpildīs, norādīja slimnīcā, atsaucoties uz piesaistītajiem ekspertiem, kas atzinuši, ka  iepriekšējās valdes rīcība nav bijusi atbilstoša. Atzinums ir iesniegts Ģenerālprokuratūrā.

Bijušais Stradiņa slimnīcas vadītājs Rinalds Muciņš, kurš tagad vada Aizkraukles slimnīcu, izteiktajiem pārmetumiem nepiekrīt, norādot, ka divi no esošās padomes locekļiem, kuri pagājušajā gadā pārraudzīja šo projektu, nekādus priekšlikumus par līguma ātrāku laušanu viņam nav piedāvājuši.

"Jāsaprot, ka līgumu, protams, var mēģināt lauzt jebkurā brīdī, un mēs šobrīd sekojam vienai tādai laušanas scēnai, bet jāsaprot, kādu mērķi mēs gribam sasniegt, un cik tas ir droši. Līgumā bija starptermiņš numur četri - 30. novembris, kad bija jāsniedz noteikts apjoms. Tam mēs arī gatavojāmies. Protams, pa vidu notika valdes maiņa. "Velvei" bija dota otrā iespēja. Novembrī un decembrī valdīja pilnīga saskaņa un eiforija starp slimnīcu un būvniekiem, ka viss izdosies, lai gan praktiski nekas būtiski nebija mainījies, bet bija tikai Ziemeļkorejas stila propaganda, ka viss izdodas. Tas šobrīd noveda pie tām sekām, jo ilgāk to nevarēja vilkt," klāstīja Muciņš.

KONTEKSTS:

Stradiņa slimnīcas jaunā korpusa būvniecības pabeigšana jau vairākkārt pārcelta. Saistībā ar risku zaudēt Eiropas Savienības naudu pērn rudenī no amatiem tika atsaukta slimnīcas padome un ievēlēta jauna pagaidu padome, kurai bija jāorganizē būvniecības audits.

Situāciju vēl vairāk saasināja pērn novembrī A korpusa 2. kārtas pagrabstāvā atklātais pelējums. Lai gan būvnieks visas pelējuma skartās virsmas demontēja par saviem līdzekļiem, tika pieaicināti neatkarīgi eksperti no "Bior" un Rīgas Tehniskās universitātes, lai pārbaudītu telpas. Un jau atkal – šā gada 8. janvārī – "Bior" speciālisti pagrabstāvā konstatēja pelējumu.

Uzņēmums vēlāk paziņoja, ka bojātās daļas ir demontētas, bet termiņu kavējumus esot  ietekmējušas nepilnības un kļūdas slimnīcas būvprojektā, ko izstrādājusi pati Stradiņa slimnīca. "Velve" arī apliecināja gatavību un spēju pabeigt būvniecību, taču ir nepieciešams papildu laiks. Tomēr Stradiņa slimnīca paziņoja, ka lauzīs līgumu ar būvnieku "Velve"; būvfirma sola lēmumu apstrīdēt.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti