Panorāma

SAB: Krievija plāno karot, līdz Ukraina neizturēs

Panorāma

Vēl pastāv iespēja vienoties par PSKUS būvlaukuma pārņemšanu

Mazās Justīnes slepkavības lietu nodod tiesai

Septiņgadīgās Justīnes lietā tēvu un pamāti tiesās par meitenes piekaušanu līdz nāvei

Latgales rajona tiesai nodota krimināllieta saistībā ar septiņgadīgās Justīnes Reinikovas slepkavību, kurā pie kriminālatbildības par slepkavību pastiprinošos apstākļos un cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, ja ar to mazgadīgajam nodarītas fiziskas vai psihiskas ciešanas, saukti meitenes tēvs un pamāte, informēja prokuratūrā.

Saskaņā ar apsūdzību abas apsūdzētās personas savā dzīvesvietā Rēzeknes novadā, būdamas alkohola ietekmē, uzsāka savstarpēju konfliktu par sadzīviska rakstura pretenzijām pret Justīni, jo viņi nevarēja tikt galā ar meitenes audzināšanu un aprūpi. Apsūdzētie, apzinoties, ka tajā brīdī kopā ar viņiem atrodas arī Justīne, kura ir mazgadīga un sava vecuma dēļ atrodas bezpalīdzības stāvoklī, un nevar fiziski pretoties pret viņu vērstajām vardarbīgām darbībām, sāka uz meiteni kliegt un tīši sist pa viņas ķermeni un galvu, nodarot meitenei smagus miesas bojājumus, kuru rezultātā iestājās mazās Justīnes nāve. 

Septiņgadīgās Justīnes lietā tēvu un pamāti tiesās par meitenes piekaušanu līdz nāvei dzērumā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Nolūkā slēpt izdarītā noziedzīgā nodarījuma pēdas, meitenes līķis tika noslēpts pamestas mājas pagrabā un tika maldināta Valsts policija un sabiedrība par Justīnes pazušanu.

Šobrīd abas personas aizvien atrodas apcietinājumā, kas viņām tika piemērots kā drošības līdzeklis. 

Prokuratūra norādīja, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr viņas vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Pirmā tiesas sēde Latgales rajona tiesā notiks pēc mēneša.

Tikmēr pirmdien, 19. februārī, Rēzeknē tiesa nolēma, ka Justīnes pamātei saglabās drošības līdzekli – apcietinājumu. Visticamāk, tāds pats lēmums gaidāms arī tēvam 22. februārī.

"Abas personas tiek apsūdzētas par sevišķi smaga noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, un līdz krimināllietas nosūtīšanai uz tiesu viņas apcietinājumā drīkst turēt 15 mēnešus no aizturēšanas dienas," norādīja Austrumlatgales prokuratūras prokurore Sanita Lazovska.

Šobrīd sniegt komentārus par lietas būtību tiesas pārstāvji nevarot. Vai tiesas sēde būs atklāta – nosaka tiesnesis. Pamātes advokāts uzskata: tā kā noslepkavotā meitenīte bija nepilngadīga, visdrīzāk sēde nākammēnes notiks aiz slēgtām durvīm.

KONTEKSTS:

Septiņgadīgās Justīnes Reinikovas tēvs un pamāte policiju informēja, ka meitene 2023. gada 5. maijā ap plkst. 19 esot izgājusi no savas dzīvesvietas Rēzeknes novadā, Nautrēnu pagasta Rogovkā, un nebija atgriezusies. Meitenes meklēšana nevainagojās panākumiem, bet 20. jūnijā policija paziņoja, ka Justīne atrasta mirusi ar acīmredzamiem miesas bojājumiem.

Meitenes mirstīgās atliekas atrastas apraktas pamestas mājas pagrabā Dubuļu ciemā. Aizdomās par slepkavību aizturēja Justīnes tēvu un pamāti, viņiem kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. Vēlāk viņi daļēji atzinuši vainu meitenes slepkavībā, neatzīstot tīšu slepkavību. Notikuma pēdas slēptas ļoti rūpīgi, un ir grūti noteikt meitenes nāves cēloni.

Vēlāk prokuratūrā pieņemti lēmumi par divu personu saukšanu pie kriminālatbildības. Tēvs un pamāte apsūdzēti par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, kā arī par slepkavību pastiprinošos apstākļos, apzinoties, ka noslepkavotais ir bezpalīdzības stāvoklī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti