Palīdzi jauniešiem, kurus līdzcilvēki izvēlas neredzēt!

Panorāma

CSP: Samazinājies importa un eksporta apgrozījums

Panorāma

Panorāma

"Dod pieci!" ziedojumi jau pārtop reālā palīdzībā

«Dod pieci!» ziedojumi jau pārtop reālā palīdzībā riska jauniešiem

Medikamenti, pārtika, sadzīves preces, psihologa un mentora jeb atbalsta personas konsultācijas, krīzes palīdzība – tās ir pamata lietas, ko pašlaik sākuši saņemt pirmie jaunieši, kas pieteikušies palīdzībai pēc labdarības maratona "Dod pieci!" noslēguma. Maratonā visi kopā saziedojām gandrīz pusmiljonu eiro.  

Ir pagājuši aptuveni divi mēneši, kopš noslēdzās labdarības maratons "Dod pieci!", kurā naudu vāca riskam pakļautiem jauniešiem.

Organizācijas jau sniedz pirmo palīdzību un skaidro, kā šie līdzekļi tiek tērēti un kādas ir jauniešu vajadzības.

"Interese ir diezgan liela. Ir jau man jaunieši sastājušies rindā. Ir dažādas vajadzības, un mēs jau esam snieguši palīdzību. Ir pirmie psihologi apmaksāti," stāstīja biedrības "Palīdzēsim viens otram" koordinatore Tukumā Zane Grošteine-Balode.

Sagādātas arī dažādas sadzīves preces un pārtika, krīzes palīdzība tiem, kas pa nakti palikuši uz ielas.

Līdz ar "Dod pieci!" noslēgumu biedrība saņēmusi daudz e-pastu no pašiem jauniešiem un zvanus no sociālajiem dienestiem, kuru redzeslokā nonākuši riska pusaudži.

"Ir jau trijiem jauniešiem palīdzēts, un vēl vairāki stāv rindā. Un šīs nedēļas laikā tā palīdzība tiek sniegta. Godīgi teikšu, mums nepietiek. Mums arī noņēma nedaudz nost no tā, ko mēs prasījām. Bet mēs centīsimies to izlietot pēc iespējas labāk un lai vairāk jauniešiem šī palīdzība tiktu sniegta," sacīja Grošteine-Balode.

Biedrības "Laiks jauniešiem" valdes priekšsēdētājs Gints Jankovskis arī stāstīja, ka ir saņemti vairāki zvani no jauniešiem. "Īstenībā zvana arī izglītības iestādes, un sociālie dienesti ir interesējušies par palīdzības sniegšanu. Noteikti mums ir vairāk iespēju palīdzēt, un ir lielāka interese par to no iedzīvotājiem un no sadarbības partneriem. Tai pašā laikā mēs varam mentoriem samaksāt par to, ko viņi dara," atzina Jankovskis.

Biedrība varēs piepildīt savu ieceri – paplašināt pakalpojumu klāstu arī ārpus Bauskas.

"Arvien vairāk pašvaldības interesējas par šī pakalpojuma iegādi. Šobrīd šo pakalpojumu iegādāsies arī Salaspils novads no mums kā pakalpojuma sniedzējiem. Un šobrīd mēs risinām tālāk šos jautājumus. Mēs ar "Dod pieci!" naudiņu palīdzēsim gan Salaspilī, gan Bauskas novadā," stāstīja Jankovskis.

Kopumā saziedotos līdzekļus saņems 16 organizācijas, kas strādā ar problēmjauniešiem un kam ir pieredze šajā jomā.

"Ziedot.lv" vadītāja Rūta Dimanta stāstīja, ka nauda netiek piešķirta konstantā apjomā katrai no tām, bet gan pēc vajadzības.

"Šis nav tāds paredzams, par laimi, mēs nevaram pateikt, ka tik un tik jaunieši būs. Skaidrs, ja jaunietim radīsies problēma, tad "Dod pieci!" mājaslapā šo organizāciju kontakti ir publicēti. Un tas nozīmē, ja jūs savā apkārtnē redzat kādu jaunieti, uzrunājiet viņu un sakiet, ka palīdzība ir pieejama. Pateicoties ziedojumiem, būs iespēja palīdzēt arvien vairāk jauniešiem un samazināt rindas pēc palīdzības," uzsvēra Dimanta.

Pašlaik esot sperti pirmie soļi ziedojumu pielietošanā reālajā palīdzībā, un pirmās atskaites par to, cik jauniešiem un kā tieši palīdzēts, gaidāmas pavasarī.  

KUR PIETEIKT PALĪDZĪBU? VAIRĀK INFORMĀCIJAS "DOD PIECI!" MĀJASLAPĀ

Ārkārtas tūlītēja palīdzība:

 • OPEN Radošais centrs. Ja esi nonācis grūtībās un tev ir nepieciešama palīdzība, tostarp droša apmešanās vieta un atbalsts, tad zvani vai raksti jebkurā diennakts laikā.

 • "YOU+". Ja tev nepieciešams tūlītējs emocionālais atbalsts, sazinies ar "YOU+". Pieejama arī droša apmešanās vieta Liepājā.

 • Sociālā atbalsta un izglītības fonds (SAIF). Ja tev ir nepieciešams emocionāls un praktisks mentoru atbalsts, ģimenes asistenta atbalsts vai speciālistu (psihologs, bērnu psihiatrs u. c.) konsultācijas, sazinies.

 • Laiks jauniešiem. Ja tev ir nepieciešama droša apmešanās vieta un atbalsts Bauskā / Zemgalē, tad zvani vai raksti jebkurā diennakts laikā.
   

Ja nepieciešama ilgtermiņa kompleksa palīdzība:

 • Palīdzēsim viens otram. Sazinies ar organizāciju, ja nepieciešams praktisks sociālais un materiālais atbalsts, kā arī atbalsta persona, kura palīdzēs atrast un pierakstīties uz vizīti pie psihologa vai cita speciālista.

 • Latvijas Samariešu apvienība. Ja ir nepieciešams ilgstošs psihosociāls atbalsts un dalība jauniešu atbalsta programmā "Palēciens", sazinies.

 • Resiliences centrs. Ja tev nepieciešama palīdzība atrisināt akūtus jautājumus un emocionāls atbalsts, sazinies.

 • "House of Hope". Ja esi 15-21 gadus vecs jaunietis un tev nepieciešams praktisks vai emocionāls atbalsts Liepājā un Dienvidkurzemē, sazinies.

 • Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija. Ja esi vecumā līdz 24 gadiem un tev nepieciešami dažāda atbalsta un sociālie pakalpojumi, sazinies.

 • Palīdzēsim.lv. Ja tev ir nepieciešams emocionāls un praktisks atbalsts, mentors un/vai atbalsta persona dažādu problēmsituāciju risināšanā, sazinies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti