Dienas ziņas

Izraēla brīdina par ofensīvas sākšanu Rafahā

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Tiesājas par ceļa piederību

Cēsu novadā tiesājas par ceļa piederību; senioram apgrūtināta tikšana mājās

Cēsu novada pašvaldības ceļš, kas ved līdz kāda seniora mājām, kļuvis traucējošs citas mājas īpašniekiem, jo ceļš šķērso viņu privāto īpašumu. Sākotnēji piedāvāts nopirkt māju no sirmgalvja, bet pēc atteikuma viņi vērsušies tiesā, pieprasot pašvaldības ceļu likvidēt. Tiesa nolēmusi, ka ceļš jāsvītro no pašvaldības autoceļu saraksta.

80 gadu vecais Reinis Roze mājā ar zīmīgu nosaukumu "Indrāni" dzīvo gandrīz 40 gadu, un visu šo laiku ar kaimiņiem bijušas labas attiecības.

"Te agrāk ļoti apgrūtināta piekļuve bija, tagad te ir izveidots uzbērums, pašvaldība to izdarīja," stāstīja Reinis.

Bet tad pirms viņa mājas esošā saimniecība "Brīkumi" nonāca citu cilvēku rokās, kuri ir nemierā ar to, ka caur viņu privāto īpašumu iet ceļš. 

"Es pat nevaru ar kājām pārvietoties, jo ir bijuši gadījumi, kad vasarā ģimenes ar velosipēdiem brauc, bet viņus nelaiž cauri, jo viņi uzskata, ka jau tagad tas ir privātais ceļš, viņi zvana policijai," skaidroja seniors.

Pret ceļa likvidēšanu ir arī pašvaldība, kura gatava turpināt ceļa uzturēšanu līdz Reiņa Rozes mājām, norādīja Cēsu novada Amatas apvienības pārvaldes zemes lietu speciālists Gints Bauers: "Pašvaldības nostāja ir tāda, ka, ņemot vērā, ka šis ceļš savieno un būtībā no tā ir atkarīgi 17 īpašumi, šis ceļš būtu jāsaglabā pašvaldības statusā."

LTV žurnālists un Gints Bauers Cēsu novada Amatas apvienības pārvaldes zemes lietu speciālists.
LTV žurnālists un Gints Bauers Cēsu novada Amatas apvienības pārvaldes zemes lietu speciālists.

Tiesa lemj ceļu likvidēt

Tomēr "Brīkumu" īpašniece pērn vērsās tiesā pret vietvaru, lūdzot no pašvaldības autoceļu saraksta šo ceļu svītrot,

un tiesa nolēmusi par labu viņai, jo ceļš atrodas uz privātas zemes. Tas neveido vienotu pašvaldības ceļu tīklu, un vietvara nebija savlaicīgi vienojusies ar zemes īpašnieci par risinājumiem.  

"Pašvaldības ceļa statusa esamība rada apgrūtinājumu man piederošajam nekustamajam īpašumam un ierobežo manas īpašumtiesības. Absurdākais tajā visā ir tas, ka pašvaldība gandrīz četru gadu garumā ir noliegusi to, kas faktiski dabā ir redzams," skaidroja "Brīkumu" saimniece Krista Bremmere.

Gadījumā, ja  Reinim Rozem tomēr nebūs iespēju tikt mājās pa šo ceļu, viņam vai viņa radiem priekšā ir sarežģīts posms, skaidroja Bauers:

"Onkulītim tad būtu jāslēdz līgumi ar tiem zemes īpašumiem, servitūta ceļa līgumi, un jāieraksta zemes grāmatā, bet pieredze rāda, ka tas ir diezgan tāds ilgs process. Man ir bijusi pieredze, kur desmit gadu tiesāšanās notiek."

Tikmēr Bremmere pauda, ka jautājums par ceļa servitūta nodibināšanu ir skatāms atbilstoši Civillikuma nosacījumiem: "Un pie šī jautājuma noteikti nāksies atgriezties, kad spriedums būs stājies likumīgā spēkā."

Vai pašvaldība pārsūdzēs šo konkrēto spriedumu, sižeta tapšanas brīdī vēl nav zināms. Tiesas spriedumu var pārsūdzēt viena mēneša laikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti