Rīgas lidostā pieaudzis nelikumīgas izceļošanas gadījumu skaits

Robežsargi aizvien biežāk konstatē trešo valstu pilsoņus, patvēruma meklētājus, kuri nelikumīgai izceļošanai no Latvijas mēģina izmantot aviosatiksmi, informēja Valsts robežsardze.

Lidostas "Rīga" robežkontroles punktā pēdējo mēnešu laikā ir aizturēti 26 patvērumu pieprasījušie, kuri, izmantojot situāciju, ka uz Šengenas valstu iekšējām robežām netiek veikta robežpārbaude, ar viltotiem vai svešiem dokumentiem mēģina izceļot uz citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, galvenokārt uz Franciju, Vāciju vai Nīderlandi.

Tāpat Šengenas termināli ir konstatēti vairāki desmiti patvēruma meklētāju, kuri mēģina atstāt Latviju bez derīgiem ceļošanas dokumentiem, proti, tikai ar patvēruma meklētāju dokumentiem.

Robežsardzes vērtējumā tas liecina, ka liela daļa trešo valstu pilsoņu, kuri iepriekš nelikumīgi šķērsojuši Latvijas–Baltkrievijas valsts robežu vai uzņemti humānu apsvērumu dēļ un pieprasa patvērumu Latvijā, negrasās palikt šeit ilgtermiņā. Šīs personas ļaunprātīgi izmanto patvēruma procedūru, jo Latvija ir tikai tranzītvalsts un viņu galamērķis ir citas Eiropas Savienības dalībvalstis.

Lai arī uz iekšējām robežām netiek veiktas robežpārbaudes, robežsargi, lai novērstu nelikumīgu valsts robežas šķērsošanu, pastiprināti veic pasažieru profilēšanu gan lidostas "Rīga" robežkontroles punkta Šengenas terminālī, gan Rīgas un Ventspils jūras ostās, gan arī īsteno imigrācijas kontroli citviet iekšējo robežu tuvumā.

Pēc Valsts robežsardzes rīcībā esošās informācijas, šogad patvēruma meklētāju centrus patvaļīgi ir pametuši 39 trešo valstu pilsoņi, pērn šādu gadījumu skaits bija 1529.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti