Dienas ziņas

Labdarības maratons "Dod pieci!" jau pusē

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

Liepājā dziļas rises nupat ieklātā bruģī

Liepājā dziļas rises nupat ieklātā bruģī

Daudzi autovadītāji Liepājā sašutuši par risēm, kas izveidojušās nupat ieklāta betona bruģa klājumā pilsētas centrā. Lai nezaudētu Kārļa Zāles laukuma remontam piesaistītos Eiropas fondu līdzekļus, pašvaldībai visi darbi bija jāpabeidz līdz nākamā gada 1. janvārim, taču tagad vēl jāpaspēj novērst minēto defektu.

To, kāpēc bruģī izveidojušās rises un kam par to būs jāuzņemas atbildība, speciālisti vēl skaidros pārbaudēs, bet pašvaldībā spriež, ka bruģa vietā drošāk būs ieklāt asfalta segumu. 

Lai gan brauktuve Liepājas centrā, Kārļa Zāles laukumā, pēc aptuveni divus gadus ilga remonta vēl nav oficiāli nodota ekspluatācijā, tā jau ir atvērta satiksmei. Aizvadītajā nedēļas nogalē, nokūstot sniegam, atklājās, ka aptuveni 50 metrus garā posmā brauktuvē izveidojušās dziļas rises, turklāt bruģa klājums vietām kustas.

Autovadītājs Raimonds: "Nekas patīkams – aizķēra apakšu bišķīt. Man nav auto bojājumu, kā bija citiem cilvēkiem, paziņām. [..] Ar laikapstākļiem nav nekāda sakara. Tas ir vienkārši totālākais būvniecības brāķis, nekas vairāk."

Autovadītājs Visvaldis: "Ļoti "kvalitatīvi" uztaisīts, tagad taisām no jauna!"

Liepājniece Daina: "Jābūt uzmanīgākiem ar tiem līdzekļiem, ko no mūsu nodokļu maksātāju naudiņām piešķīrusi valsts, pašvaldība."

Liepājas domes izpilddirektora vietnieks Didzis Jēriņš skaidroja, ka, visdrīzāk, kļūme pieļauta būvprojekta izstrādes laikā: "Visdrīzāk radies tā, ka apakškārta sasalusi, virskārta atlaidusies, un līdzīgi kā lauku ceļos, var teikt, ka uzrūdzis segums, un bruģītis neizturēja transporta slodzi. [..] Visdrīzāk, būvprojekta risinājumi nebija tie labākie."

Laukuma remontdarbus veica uzņēmums "CTB", kura valdes priekšsēdētājs Gatis Zvirbulis bruģa seguma kvalitāti televīzijai atteicās komentēt, kamēr būvniecības eksperti nebūs veikuši visas nepieciešamās pārbaudes. Tās, pēc pašvaldībā teiktā, arī viesīs skaidrību, kam par notikušo jāuzņemas atbildība.

Darbu kopējās izmaksas ir aptuveni 3,7 miljoni eiro bez PVN, no kurām lielu daļu deva Eiropas fondi. Lai nezaudētu šos līdzekļus, laukums ekspluatācijā bija jānodod līdz 2024. gada 1. janvārim.

Cik izmaksās defekta labošana, vēl nav aprēķināts. Šonedēļ bruģi demontēs un tā vietā, iespējams, klās asfaltbetona segumu, kas, pēc pašvaldībā teiktā, tomēr esot atbilstošāks maģistrālai ielai. Bruģi pašvaldība plāno nākotnē izmantot kādā citā ielā.

"Tā mums ir tāda pieredze, ka bruģa segums maģistrālā ielā, kur iet tiešām lielas kravas un smags autotransports, nav labākais risinājums," sacīja Jēriņš.

Liepājas pilsētas pašvaldība informējusi, ka, lai operatīvi veiktu darbus un bruģi demontētu,

no otrdienas, 19. decembra, Kārļa Zāles laukumā, posmā no Skolas ielas līdz Bāriņu ielai, tiks slēgta satiksme.

Pēc bruģa demontāžas speciālisti vērtēs tālākos soļus, bet plānots, ka laukumā tiks ieklāts cits šķembu segums un, ja to ļaus laikapstākļi, tiks ieklāta arī asfalta apakškārta, savukārt pavasarī – asfalta virskārta. Lai pēc iespējas ātrāk novērstu defektus un atjaunotu satiksmi, plānots, ka bruģa demontāžas darbi un šķembu ieklāšana tiks pabeigta trīs nedēļu laikā, pēc tam laukumu atkal atverot satiksmei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti