Īpašās pārraides

(Zīmju valodā). Latvijas Republikas proklamēšanas 105.gadadiena. Saeimas svinīgā sēde

Īpašās pārraides

(Zīmju valodā). Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadiena. Nacionālo bruņoto spēku parāde 11. Novembra krastmalā

Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadiena. Nacionālo bruņoto spēku parāde 11. Novembra krastmalā

VIDEO: 18. novembra militārā parāde Rīgā

18. novembrī Rīgā, 11.novembra krastmalā, plkst. 13.30 notiks Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 105. gadadienai veltīta militārā parāde. 

Parādi, kurā piedalīsies aptuveni 1500 karavīru, zemessargu, policistu, robežsargu, ugunsdzēsēju glābēju un jaunsargu, komandēs Zemessardzes komandieris pulkvedis Kaspars Pudāns, bet to pieņems Nacionālo bruņoto spēku (NBS) augstākais vadonis, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, aizsardzības ministrs Andris Sprūds ("Progresīvie") un NBS komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš.

Parādē ar karoga grupu piedalīsies arī sabiedroto spēku karavīri no Albānijas, Kanādas, Čehijas, Igaunijas, Islandes, Itālijas, Lietuvas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas, Spānijas un ASV, ar kuriem Latvijas karavīri ikdienā plecu pie pleca pilda uzdevumus gan starptautiskajās operācijās, gan apgūst iemaņas un prasmes militārajās mācībās Latvijā un ārvalstīs.

Parādē paredzēts bruņojuma, tehnikas un transporta demonstrējums, kurā lidojumam labvēlīgos laika apstākļos būs redzami arī divi Gaisa spēku jaunie helikopteri UH-60M "Black Hawk".

Parādi no plkst. 13.25 tiešraidē iespējams skatīties Latvijas Televīzijas 1. kanālā un sabiedrisko mediju portālā LSM.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti