Titulu «Gada rīdzinieks 2023» iegūst RTU rektors Juhna

Rīgas domes balva "Gada rīdzinieks 2023" šogad piešķirta Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektoram Tālim Juhnam par izciliem sasniegumiem zinātnes attīstībā, pētniecības, inovāciju un zināšanu ekonomikas veicināšanā, informēja Rīgas domē.

"Ar "Gada rīdzinieka" balvu pateicamies par darbu zinātniekam Tālim Juhnam, kurš šogad kļuva par RTU rektoru. Rīga un Latvija kā zināšanu centrs, kur rodas inovācijas un tiek radītas pasaules mēroga tehnoloģijas, tā ir augsta latiņa, kuru sev licis rektors, bet viņš to godam notur, dodot neatsveramu ieguldījumu mūsu valsts tautsaimniecībā," svinīgajā sēdē teica Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība").

Rīgas domē norādīja, ka Juhnas sirdsdarbs esot zinātne un darbs ar studentiem, taču vienlaikus profesors esot arī vizionārs, kura idejas tiek realizētas gan augstākajā izglītībā un zinātnē, gan uzņēmējdarbībā ne tikai Rīgā un Latvijā, bet arī ārpus mūsu valsts robežām. 

Viņu augstu novērtē arī starptautiski, to apliecina Juhnas dalība Apvienoto Nāciju organizācijas (ANO) augsta līmeņa ekspertu grupā, kas atbalsta ANO Tehnoloģiju veicināšanas mehānismu, atzīmēja pašvaldībā.

Juhnas pārraudzībā RTU ir attīstīta inovāciju ekosistēma, ieviešot un pilnveidojot dažādas uzņēmējdarbības atbalsta programmas, kas studentiem, zinātniekiem un jaunuzņēmumiem ļauj ieviest inovatīvus produktus un pakalpojumus. Inovāciju ekosistēmā iekļaujas arī Rīgas pašvaldība - gan mūsu uzņēmēji un jaunuzņēmēji, gan pedagogi, izglītības jomas pārstāvji un skolēni, norādīja Rīgas domē.

"RTU jau kopš dibināšanas ir nesaraujamas saiknes ar mūsu galvaspilsētu. Mēs nesam Rīgas vārdu, mēs ar savām zināšanām jau 160 gadus palīdzam attīstīties Rīgas rūpniecībai un ekonomikai, mēs kopā strādājam, lai izglītotu mūsu jauniešus un ieinteresētu viņus studēt inženierzinātnes, kas arī turpmāk būs viens no Rīgas attīstības pamatbalstiem. Tāpēc man ir liels prieks un pagodinājums saņemt šo Rīgas goda titulu un turpināt mūsu auglīgo sadarbību Rīgai, rīdziniekiem un Latvijai," teica Juhna.

Sēdes laikā tika pasniegti arī četri Rīgas domes Atzinības raksti:

  • Mūzikas nama Daile saimniece Anda Zadovska atzinības rakstu saņēma par nozīmīgu ieguldījumu kvalitatīvas kultūras telpas veidošanā un uzturēšanā Rīgā.
  • Žurnāliste Ieva Vārna atzinības rakstu saņēma par pašaizliedzīgu, drosmīgu un profesionālu darbu Ukrainas brīvības cīņu atspoguļošanā.
  • Latvijas basketbola valstsvienības treneris Luka Banki atzinības rakstu saņēma par pašaizliedzīgu, atbildīgu un profesionālu darbu, veicinot izlases vēsturisko panākumu Pasaule kausa izcīņā.
  • Savukārt Latvijas hokeja izlases kapteinis Kaspars Daugaviņš atzinības rakstu saņēma par pašaizliedzīgu, atbildīgu un profesionālu darbu, radot sporta svētkus Rīgā un kaldinot panākumus pasaules hokeja čempionātā.

Uz pašvaldības apbalvojumu "Gada rīdzinieks" var pretendēt jebkuras valsts piederības un tautības persona, kas sasniegusi 18 gadu vecumu un ar savu talantu un darbu ir veicinājusi Rīgas atpazīstamību un pievērsusi sabiedrības uzmanību Latvijas galvaspilsētai. Pretendentus apbalvojumam varēja pieteikt ikviens rīdzinieks.

Balvas "Gada rīdzinieks" saņēmējs tradicionāli tiek nosaukts 18.novembrī, Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai veltītajā Rīgas domes svinīgajā sēdē. Šogad balva tika pasniegta 15. reizi. Līdz šim apbalvojumu "Gada rīdzinieks" saņēmuši sabiedrībā pazīstami zinātnieki, mūziķi, sportisti, mākslinieki un citu profesiju pārstāvji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti