4. studija

(Zīmju valodā). 4. studija

4. studija

Uz ko ir gatavi sētnieki un suņu nedraugi, lai saglabātu tīru zālienu?

Kādus postījumus rudens lieti un vēji nodara Rīgas Domam?

Rīgas Doma ēku neatbilstošu noteku dēļ bojā lietus ūdens

Rīgas Doma ēku bojā lietus ūdens neatbilstošu noteku dēļ – tās ir pārāk mazas lielajai jumta platībai un lietus laikā ūdens tek tām pāri. Rīgas Domā problēmu apzinās un cenšas rast tai risinājumu, ziņo LTV raidījums "4. studija".

Rīgas Doma atjaunošanas vadītājs Rolands Lūsis klāstīja, ka lietus laikā ūdens masa no lielajiem ēkas jumtiem ir "jāaprij" divām notekām. "Protams, ka tās brīžiem nav spējīgas to "aprīt" spēcīga lietus gadījumā un tad ūdens iet pāri. Mēs esam pa vidu likuši pret sieniņu un viss kaut kas tur tiek darīts."

Ar šo problēmu nākas saskarties regulāri. Bet kāpēc šīs lietus notekrenes nevar nomainīt vai uzstādīt lielākas, lai netiktu bojāta Rīgas Doms?

"Skaidrs, ka jebkura ūdens nonākšana būvē noved pie bojājumiem, par to nav jautājumu. Viens no iemesliem ir [ierobežotais] budžets. Bet šie darbi tiek veikti, lēnām, bet tiek veikti," sacīja Rīgas Doma atjaunošanas vadītājs.

Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes (NKMP) Rīgas reģionālās nodaļas vadītāja Ieva Marta klāstīja, ka pārvaldi satrauc lielās un senās ēkas uzturēšana.

Pārvalde par to tiek informēta, un, lai arī Rīgas Doma finansiālās iespējas ir ierobežotas, šī problēma kopīgi tiek risināta.

"(..) Viņi zina par šīm notekām, viņi apzinās šo problēmu, un viņi mums uzrādīja, ka ir gatavi tās novērst un arī tās novērš regulāri, un arī par citiem bojājumiem viņi mums ziņo," klāstīja Marta.

Pēc viņas sacītā, Rīgas Doma vadība daudz laika velta ēkas uzturēšanai esošajā stāvoklī. "Viņi monitorē visas kustības, plaisas un tādas lietas. Protams, mums gribētos, lai tas notiek nedaudz ātrāk, bet mēs saprotam, ka resursi ir ierobežoti."

Lūsis atzīmēja, ka Doma baznīcai ir citas ārkārtīgi lielas problēmas.

"Doma baznīcai ir problēmas ar pamatiem, ar to, ka pamatu pāļi ir zaudējuši savu nestspēju un ir nepieciešama Doma pamatu pastiprināšana.

Taču tas neattiecas uz šo konkrēto problēmu. Tas, kam ir jāsadzird, ir sadzirdējis un rīkojumi ir doti," norādīja Rīgas Doma atjaunošanas vadītājs.

Šīs nedēļas laikā plānots lietus notekreni savest kārtībā, tiesa gan, tas atkal būs tikai pagaidu risinājums tādēļ, ka tā nespēj tikt galā ar visu lietus ūdeņu apjomu, jo Doma baznīcas jumta platība ir milzīga. Savulaik ir bijis plāns lietus notekreni uzbūvēt lielāku, bet arhitekts šai idejai nav piekritis.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti